Zonguldak haber: Gönüllüler, mültecilere destek oluyor

Zonguldak haber: Zonguldak'ta bulunan mültecilerin içinde bulundukları zor şartlara duyarsız kalmayarak, bir araya gelen gönüllü bir grup vatandaş, 121 kişiye ulaşarak 'Zonguldak Ensarları' adı altında faaliyette bulunuyor.

Gönüllüler, mültecilere destek oluyor

Bu güne kadar 100 den fazla mülteci aileye, ikinci el eşya, battaniye, soba, kumanya gibi yardımlarda bulunan grup, geçen hafta sonu yaklaşık 400 mülteciye ikinci el elbise desteği sağladı. 200'e yakın acil ihtiyaç sahibi mülteci aile ile ilgilenen Zonguldak Ensarları grubu bir de ihtiyaç listesi oluşturdu. Acil ihtiyaç listesi, soba, odun kömür, battaniye, yorgan, halı, çamaşır makinesi, buzdolabı, mutfak eşyası, kumanya-yiyecek, çocuk bezi-maması, temizlik, kırtasiye malzemeleri olarak belirlendi.
Grup adına açıklama yapan Ali Nuhoğlu, 'Duyarlı Zonguldaklıların mülteciler için oluşturulan yardım deposuna yardımlarını ulaştırmalarını bekliyoruz' dedi. 69 ambarları mevkisinde bulunan eski Özel Mesleki Teknik Eğitim okulunun giriş katı ise depo olarak kullanılıyor.
olarak kullanan Zonguldak Ensarları Grubu,Özellikle kış aylarının yaklaşmasıyla çocukların ve hastaların da aralarında bulunduğu mültecilere acil ihtiyaçların ulaştırılması için Zonguldaklı yardımseverlerin desteğine ihtiyaç bulunduğu ifade edildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Isparta'daki 'şehir magandası' kıskıvrak yakalandı

1 Isparta'daki 'şehir magandası' kıskıvrak yakalandı

5.0 büyüklüğündeki deprem Arıcılar'ı vurdu

2 5.0 büyüklüğündeki deprem Arıcılar'ı vurdu

Başkan Atabay'ın Öğretmenler Günü mesajı

3 Başkan Atabay'ın Öğretmenler Günü mesajı

İzmir'de işlenen cinayetin zanlıları Bodrum'da Özel harekat polislerince yakalan

4 İzmir'de işlenen cinayetin zanlıları Bodrum'da Özel harekat polislerince yakalan

Maltepe'de silahlı iş yeri baskını; 1 yaralı

5 Maltepe'de silahlı iş yeri baskını; 1 yaralı

Şenol Güneş'ten Qarabağ Kulübü'ne ziyaret

6 Şenol Güneş'ten Qarabağ Kulübü'ne ziyaret


SIRADAKİ HABER