Haberlerİşte Aliya İzzetbegoviç'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a vasiyeti

İşte Aliya İzzetbegoviç'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a vasiyeti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Vefatının 14. Yılında Aliya İzzetbegoviç'i Anma Programı'nda Aliya İzzetbegoviç'in ölümünden kısa süre önce kendisine olan vasiyetini anlatt

İşte Aliya İzzetbegoviç'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a vasiyeti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Vefatının 14. Yılında Aliya İzzetbegoviç'i Anma Programı"nda konuştu. Erdoğan, Aliya İzzetbegoviç'in ölümünden kısa süre önce kendisine olan vasiyeti anlattı. Erdoğan "Elimi avuçlarının içine alıp buralar Evladı Fatiham'dır, Bosna'ma sahip çıkın emaneti ile hatırlıyoruz. Biz de Bosna'yı korumaya devam edeceğiz" dedi.

'ŞU ANKİ MANZARA BİR KIYAMET SENARYOSUNU ÇAĞRIŞTIRMAKTADIR'

Bugün Avrupa'nın hiçbir inandırıcılığı kalmamıştır. Korkarım gelecek bugünden de kötü olacaktır. Irkçılığın arttığı, Neonazi partileri hükümet ortağı olacak güce ulaştığı Avrupa felakete sürükleniyor demektir. Şu anki manzara istikbalimiz açısından bir kıyamet senaryosunu çağrıştırmaktadır. Bu kötü gidişatı öncelikle Avrupalı siyasetçiler, akademisyenler ve sanatçılar engelleyebilir. Bu salondaki sanatçılara çok büyük görevler düşüyor. Avrupalı liderliği sağduyuya davet ediyoruz. İslam karşıtlığı üzerinden siyaset kimseyi bir yere taşımaz. Türkiye Avrupa'ya muhtaç değil, asıl muhtaç olan Avrupa'dır. Giderek kronikleşen sorunlarının reçetesi Türkiye'dir. Türkiye'nin tam üyeliğidir. Bu böyle biline. Türkiye altını çizerek ifade ediyorum. Bunun için onurundan asla taviz vermeyecektir. Biz kimsenin oyuncağı değiliz, olmayacağız. Biz birilerinin keyfine göre muamele edeceği kapı kulu değiliz, olmayacağız. Tehditlerle Türkiye'yi esir alacağını sananlar kendi geçmişlerinden bihaber gafillerdir. Yanılgı içinde olduklarını kısa sürede anlayacaklar. Ucuz ayak oyunlarına izin vermeyeceğiz, kendini bilmez siyasetçilere provokasyonlarına prim vermeyeceğiz. Eninde sonunda Türkiye'nin sabır ve sağduyusunun meyvelerini toplayacağız. Bu süreçte tıpkı Aliya'nın dediği gibi, hatırlayacağımız şey 'Düşmanlarımızın sözleri değil dostlarımızın sessizliği' olacaktır.

SIRADAKİ HABER
}