Erbil haber: Erbil ile Bağdat arasında yeni tutuklama gerilimi

Erbil haber: IKBY'nin başkenti Erbil'de Yüksek mahkeme aralarında Irak parlamento üyeleri ve Haşdi Şabi milislerinin liderlerinin de bulunduğu 11 üst düzey Iraklı görevli için tutuklama kararı aldı.

Erbil ile Bağdat arasında yeni tutuklama gerilimi

Haklarında tutuklama kararı verilen kişilerin IKBY topraklarına girmeleri halinde tutuklanmaları için Baş savcı tarafından tutuklama emri çıkarıldı.
Haklarında tutuklanma kararı alınan kişiler şöyle sıralandı:'Irak Güvenlik ve Savunma Komitesinden İskender Tut, Hasan Turan, Hanen Fetlavi, Hanin Kudve, Babil Milisleri Lideri Riyan Keldani, Dışilişkiler komitesi üyesi Semire Musevi, Milletvekili Abdurrahman al-Luveyzi, Asaib milisleri lideri Kays el Hazali, Milletvekili Muhammed el Karbuli, eski Eğitim Bakanı Muhammed Temim ve Irak Parlamento Başkanı Niyazi Oğlu.'
Tutuklama kararının, Irak ceza kanunun 226. Maddesinin birinci fırkasına yer alan Irak halkı arasında korku ve nefret salma ve barışa tehdit oluşturma iddiasına dayandırıldığı kaydedildi.
IKBY Yüksek mahkemesi tutuklama kararının, bir Irak mahkemesinin IKBY'nin eski ordu komutanı Babkir Zebari ve IKBY'nin başkan yardımcısı Kusret Resul hakkında tutuklama kararı vermesinin ardından alındığına dikkat çekildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Bir yerden başlamalıyız

2 Bir yerden başlamalıyız

Samsun'da çalıştılar

3 Samsun'da çalıştılar

Taraftardan akın var

4 Taraftardan akın var

Öğretmenlik aşk ister

5 Öğretmenlik aşk ister

Rakip genç ve dinamik

6 Rakip genç ve dinamik

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

7 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

8 Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

9 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

İstanbul'da kritik viraj

10 İstanbul'da kritik viraj


SIRADAKİ HABER