Yozgat haber: Uyuşturucunun zararları tiyatro oyunu ile anlatıldı

Yozgat haber: Yozgat'ta uyuşturucu bağımlılığın gençler üzerindeki olumsuz etkisinin konu alındığı 'Beni Affet Anne' isimli tek perdelik tiyatro oyunu sahnelendi.

Uyuşturucunun zararları tiyatro oyunu ile anlatıldı

Yozgat Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü katkılarıyla Kültür Merkezi Salonu'nda sahnelenen 'Beni Affet Anne' isimli oyun izleyicilerden büyük beğeni aldı. Tek perdelik oyunda uyuşturucu bağımlılığının gençler üzerindeki olumuz etkileri konu alırken tiyatro gösteriminde ayrıca 15 Temmuz Darbe girişiminin toplumsal mücadelesine de vurgu yapıldı. Onur Yenidünya'nın yazıp yönettiği tiyatro oyununda sanatçı Yaşar Alptekin'in yanı sıra Yunus Emre Çolak, Arda Uğur ve Yasin Turan sahne aldı.
Toplumdaki gençlere ve yetişkinlere önderlik edilmesi gerektiğini belirten sanatçı Yaşar Alptekin,'Bu toplumdaki yarının yetişkinlerine, gençlerine önderlik yapmamız lazım. Biz de kendi sektörümüzde tiyatroda hizmet etmek istedik. Yaklaşık iki aylık bir prova dönemi oldu. Şimdi de turnedeyiz ilk durağımız da Yozgat oldu' dedi.

'Gençleri spor ve sanata yöneltmeliyiz'
Gençlerin spor ve sanata yönlendirilmesinin önemine de değinen Alptekin,'Gençlere tavsiyem annelerine babalarına saygılı olsunlar. Bu vatana millete hayırlı gençler olarak yetişsinler. Çünkü biz bu bayrağı onlara bırakacağız. Gözümüzün arkada kalmaması için gençlerin bu vatana sahip çıkmaları gerekiyor. Gençler sanat ve sporla mutlaka ilgilensin. Eğer sizler gençleri sanata spora yöneltmezseniz gençler, içindeki enerjiyi kötü yollara sevk eder' şeklinde konuştu.
Tek perdelik tiyatro oyunu Sorgun, Boğazlıyan, Yenifakılı ve Yerköy ilçelerinde de gösterime girecek.

Uyuşturucunun zararları tiyatro oyunu ile anlatıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Sakarya'da kayınbirader dehşet saçtı: 3 ölü, 1 yaralı

1 Sakarya'da kayınbirader dehşet saçtı: 3 ölü, 1 yaralı

Kaza yapınca aracını bırakıp kaçtı

2 Kaza yapınca aracını bırakıp kaçtı

Alternatif Sahne OKTAV ile kahkahaya boğuldu

3 Alternatif Sahne OKTAV ile kahkahaya boğuldu

Kocaeli'de farklı suçlarda aranan iki şahısı polis ekiplerinin dikkati ele verdi

4 Kocaeli'de farklı suçlarda aranan iki şahısı polis ekiplerinin dikkati ele verdi

Mardin İtfaiyesi fırtına nöbetinde

5 Mardin İtfaiyesi fırtına nöbetinde


SIRADAKİ HABER