HaberlerTEMAD Samsun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Kurnaz: 'Yaşlılar baş tacımız'

TEMAD Samsun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Kurnaz: 'Yaşlılar baş tacımız'

Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret eden TEMAD Samsun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Sevgi Kurnaz, 'Yaşlılarımız bizim baş tacımız. Onların sorunlarına sahip çıkmak hepimizin insanlık vazifesi' dediç

TEMAD Samsun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Kurnaz: 'Yaşlılar baş tacımız'

Dünya Astsubaylar Günü dolayısıyla Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Samsun Şubesi Kadın Kolları Başkanı Sevgi Kurnaz ve yönetim kurulu üyeleri, sosyal sorumluluk kapsamında Mavi Kuşak Huzur ve Bakım Evi’ni ziyaret etti.

İLGİYE İHTİYAÇLARI VAR

Ziyarette konuşan Başkan Kurnaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de 20 bin kişinin huzurevinde kaldığını kaydetti. Kurnaz, “Huzurevinde kalan yaşlılarımızın, fiziksel ve psikolojik ihtiyaçları karşılanıyor. Fakat onların sevgiye, ilgiye ve konuşmaya da ihtiyacı var. Bir gün bizler de onların karşılaştığı sorunlarla karşılaşacağız. Bunun bilinciyle yaşlılarımızın hal ve hatırını sormak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla ziyarette bulunduk. Onlar bizim baş tacımız, yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak hepimizin insanlık vazifesi” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Başkan Kurnaz ve yönetim kurulu üyeleri, yaşlılarla sohbet etti, isteklerini ve sorunlarını dinledi.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}