HaberlerOrdu HaberleriArakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Ediyor

Arakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Ediyor - Ordu Haberleri

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Arakanlı Müslümanlara yardım etmek için kermes düzenlediler.

Arakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Ediyor

Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen yardım kermesi Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan yiyecekler, okul bahçesinde düzenlenen programla satışa sunuldu. Kısa sürede tükenen yiyeceklerden elde edilen gelir Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile Arakan'a ulaştırılacak.
Düzenlenen kermes açılışında konuşan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, 'Bugün burada ülkemizin, ilçemizin alçak gönüllü davranışını göstermek amacı ile öğrencilerimize farkındalık oluşturmak ve dikkatlerini çekmek amacı ile program düzenledik. Ülkemizin çeşitli bölgelerindeki ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza yardım eli uzattığımız gibi ümmet coğrafyasının da kanayan yara olan Arakan'a yardım düşüncesi ile okullarımızda, özellikle liselerimizin bünyesinde bir kermes çalışması başlattık. Bu kermesin gelirleri bir tutanak altına alınıp Türkiye Diyanet Vakfının banka şubesine yatırılıp oradan da Arakan'a ulaştırılacak. 2 Kasım tarihine kadar tüm liselerimizin bünyesinde bu kermes çalışmalarımız gerçekleştirilecek. Bizler tüm vatandaşlarımızın da buna destek olmasını, katkı sağlamasını canı gönülden temenni ediyoruz. İnşallah yapmış olduğumuz yardımlar oradaki insanların bir nebze de olsa ihtiyaçlarını giderir, sıkıntılarını ortadan kaldırır. Biz denize bir damla katkı katma düşüncesi ile bu yola koyulduk. 'Arakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Ediyor' adı altında bir kampanya tertip ettik' diye konuştu.
Programa ayrıca Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor, Ünye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Arakan Kan Ağlıyor, Ünye Yardım Ediyor

SIRADAKİ HABER
}