Ordu haber: Ordu yeni sahiline kavuştu

Ordu haber: Ordu'da bir dönem CHP'li milletvekillerinin yapılmaması içini yürüyüş yaptığı sahil kordonu tamamlanma aşamasına geldi. Yapılan çalışma ile sahil alanı genişlerken bisiklet ve koşu yolu ile yeni park alanı Ordululara hizmet verecek hale geldi.

Ordu yeni sahiline kavuştu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ayışığı Meydan ve Otopark Projesi ile Rüsumat Parkı Sahil ve Rıhtım Peyzaj Düzenleme Projesi çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Yılmaz, Ordu ilinin yeni bir cazibe alanına daha kavuştuğunu söyledi. Rüsumat Parkı Sahil ve Rıhtım Peyzaj Düzenleme Projesi'nde sona yaklaşıldığını belirten Başkan Enver Yılmaz, 'Sahil düzenleme projemizin son hali göz kamaştırıyor. Söz verdiğimiz gibi çalışmalarımız tamamlanmak üzere olup, ufak tefek rötuş işlemlerimiz kaldı. Projemiz kapsamında bisiklet yolu, koşu yolu, kordon dolaşım alanı ve merdiven oturma basamakları yer alıyor. Bu alanda mevcut atıl haldeki iskeleyi de düzenledik. Yeni çelik konstrüksiyon iskelenin kurulumu ve ahşap döşeme çalışmalarımız sona erdi. Geriye kalan üst yapı çalışmalarını da kısa bir süre içerisinde tamamlayacağız' dedi.
Başkan Yılmaz, Ordu'ya yeni bir cazibe alanı daha kazandırdıklarını söyleyerek, 'Denizin tahkimat amacıyla doldurulmasıyla birlikte vatandaşlarımızın istifade edeceği muazzam bir gezi alanı ve sosyal alan ortaya çıkmış oldu. Burası tamamlandığında iskelesi, rıhtımı, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla birlikte sadece ilimizin değil, bölgemizin hatta ülkemizin en güzel yürüyüş alanlarından biri haline gelmiş olacak. Sahil kesimindeki binaların da dış cephelerinin iyileştirilmesi ve rıhtımın düzenlenmesini, Ayışığı şehir meydanının tamamlandığını düşündüğümüzde Ordu'muz yeni bir cazibe alanına daha kavuşuyor' diye konuştu.

Ayışığı Meydan ve Otopark Projesi devam ediyor
Ayışığı Meydan ve Otopark Projesi'nde ise çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, 'Çalışmalarımız devam etmekte olup, dolgu işlerimiz büyük oranda tamamlandı. İnşallah kısa süre içerisinde Ordu'muza yeni bir kent meydanı, konser ve fuar alanı ile otopark kazandıracağız' şeklinde konuştu.

Ordu yeni sahiline kavuştuEN ÇOK OKUNANLAR

Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

1 Eda öğretmen çağrı yaptı, Samsun duyarsız kalmadı

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

2 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili kan donduran detaylar! Vurun bunları...

Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

3 Samsun'un o ilçesine de ilk kar yağdı

Samsunspor-İstanbulspor maçı o statta oynanacak!

4 Samsunspor-İstanbulspor maçı o statta oynanacak!

'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

5 'Hanım öldü mü erkeğin işi bitmiştir'

Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

6 Komşusuyla basılınca oğlunu boğan kadına böyle bağırdılar!

Samsunspor'un suskun golcüleri

7 Samsunspor'un suskun golcüleri

Sil baştan

8 Sil baştan

Karadeniz'de kar yağışı devam ediyor

9 Karadeniz'de kar yağışı devam ediyor

Çare Coşkun Zeren

10 Çare Coşkun Zeren


SIRADAKİ HABER