HaberlerTokat HaberleriTokat'ta çocuklara sigara satan şahsa jandarmadan operasyon

Tokat'ta çocuklara sigara satan şahsa jandarmadan operasyon - Tokat Haberleri

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kuşçu köyünde çocuklara sigara sattığı iddia edilen şahıs, jandarma tarafından yapılan operasyonda sattığı sigaralarla birlikte yakalandı.

Tokat'ta çocuklara sigara satan şahsa jandarmadan operasyon

Edinilen bilgiye göre, Yeşilyurt ilçesine bağlı Kuşçu köyünde R.H. isimli şahsın çocuklara sigara sattığını tespit eden Tokat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şahsın evine operasyon düzenledi. R.H.'nin evinde ve eklentilerde yapılan aramada, 800 gram tütün, bin adet boş makoron, 40 adet sarılmış sigara, 1 adet tütün sarma makinesi, 1 adet 8 mm. kuru sıkı tabanca, 4 adet ucunda bilye bulunan fişek, 3 adet ucunda bilye bulunan 9 mm. fişek, 1 adet 9 mm. çapında kuru sıkı fişek ele geçirildi. Bulunan malzemelere el konulurken, R.H. gözaltına alındı.
Öte yandan, İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan 'Okullarda Güvenli Ortamın Sağlanmasına Yönelik Koruyucu ve Önleyici Tedbirlerinin Artırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü' kapsamında, Tokat İl Jandarma Komutanlığı tarafından çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerini sağlamak için kontrollerin titiz bir şekilde devam ettirildiği bildirildi.

SIRADAKİ HABER
}