Bolu haber: Nü sergiyi protesto eden o şahıs konuştu

Bolu haber: Eski Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Mahmut Alan, kendisine 'tecavüzcü' suçlaması yöneltilmesine tepki göstererek suç duyurusunda bulundu.

Nü sergiyi protesto eden o şahıs konuştu

Büyük Birlik Partisi eski Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, geçtiğimiz günlerde İKSV tarafından Koç Grubu ana sponsorluğunda düzenlenen 15. İstanbul Bienali kapsamında Üsküdar Bağlarbaşı'ndaki Abdülmecid Efendi Köşkü'nde sergilenen nü eserlere tepki göstererek, Ron Mueck'e ait 'Hırka altındaki adam' heykelini bulunduğu yerden alarak fırlattı. Olay yerine çağrılan polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Alan, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.
Türkiye kamuoyunda büyük yankı uyandıran olayın ardından Alan, tepkilerin de hedefi oldu. Mahmut Alan, hakkında 24 sabıkası olduğu ve bunlardan birisinin de 'tecavüz' olduğunu yazan Fatih Altaylı'ya tepki gösterdi. Kendisini eleştirenler hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere Bolu Adliyesi'ne gelen Mahmut Alan, özellikle Altaylı'nın köşe yazısında kendisine 'hayvan' imasında bulunmasından ve 'tecavüzcü' olarak göstermesinden rahatsız olduğunu belirterek, 'Beni tecavüz ve buna benzer 24 farklı suçtan sabıkalı olarak yazdı. Bunun ardından televizyonlarda 24 ayrı suçtan aranan suç makinesi olduğum söylendi. Aldığım adli sicil kaydımda, seneler önce bir alışverişte senede itiraz etmemden dolayı sabıkam olmuştur. Bunun dışında benim sabıkam bulunmamaktadır. Ahmet Hakan, Fatih Altaylı ile çocuklara pornografik cümleler ve nesneler kurmak suretiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na kitap yazan meczup Yekta Kopan dahil olmak üzere benim hakkımda, 'tecavüzcü' diyen Koç'un avanelerine suç duyurusunda bulunacağım' dedi.
Alan, son olarak Altaylı'ya seslenerek, 'Benim üzerimden Türk halkına hakaret etme cesaretini gösteren Fatih Altaylı'yı özür dilemeye, benim onurum ve şerefimle oynayan herkesi de tekzip yayınlamaya davet ediyorum' diye konuştu.



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Samsunlu şehit kendini feda etmiş

3 Samsunlu şehit kendini feda etmiş

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

4 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

5 Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

6 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Samsunlu şehit son yolculuğuna uğurlandı

7 Samsunlu şehit son yolculuğuna uğurlandı

Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

8 Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

9 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Başkanın inadı...

10 Başkanın inadı...


SIRADAKİ HABER