Bolu haber: Nü sergiyi protesto eden o şahıs konuştu

Bolu haber: Eski Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Mahmut Alan, kendisine 'tecavüzcü' suçlaması yöneltilmesine tepki göstererek suç duyurusunda bulundu.

Nü sergiyi protesto eden o şahıs konuştu

Büyük Birlik Partisi eski Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, geçtiğimiz günlerde İKSV tarafından Koç Grubu ana sponsorluğunda düzenlenen 15. İstanbul Bienali kapsamında Üsküdar Bağlarbaşı'ndaki Abdülmecid Efendi Köşkü'nde sergilenen nü eserlere tepki göstererek, Ron Mueck'e ait 'Hırka altındaki adam' heykelini bulunduğu yerden alarak fırlattı. Olay yerine çağrılan polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Alan, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.
Türkiye kamuoyunda büyük yankı uyandıran olayın ardından Alan, tepkilerin de hedefi oldu. Mahmut Alan, hakkında 24 sabıkası olduğu ve bunlardan birisinin de 'tecavüz' olduğunu yazan Fatih Altaylı'ya tepki gösterdi. Kendisini eleştirenler hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere Bolu Adliyesi'ne gelen Mahmut Alan, özellikle Altaylı'nın köşe yazısında kendisine 'hayvan' imasında bulunmasından ve 'tecavüzcü' olarak göstermesinden rahatsız olduğunu belirterek, 'Beni tecavüz ve buna benzer 24 farklı suçtan sabıkalı olarak yazdı. Bunun ardından televizyonlarda 24 ayrı suçtan aranan suç makinesi olduğum söylendi. Aldığım adli sicil kaydımda, seneler önce bir alışverişte senede itiraz etmemden dolayı sabıkam olmuştur. Bunun dışında benim sabıkam bulunmamaktadır. Ahmet Hakan, Fatih Altaylı ile çocuklara pornografik cümleler ve nesneler kurmak suretiyle Milli Eğitim Bakanlığı'na kitap yazan meczup Yekta Kopan dahil olmak üzere benim hakkımda, 'tecavüzcü' diyen Koç'un avanelerine suç duyurusunda bulunacağım' dedi.
Alan, son olarak Altaylı'ya seslenerek, 'Benim üzerimden Türk halkına hakaret etme cesaretini gösteren Fatih Altaylı'yı özür dilemeye, benim onurum ve şerefimle oynayan herkesi de tekzip yayınlamaya davet ediyorum' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

4 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

5 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Hizmet yoksa oy da yok

6 Hizmet yoksa oy da yok

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

7 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

8 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

9 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!


SIRADAKİ HABER