HaberlerSamsun HaberleriBaşkan, iddialara sert çıktı: 'İspatlasınlar, saçlarımı kazıtacağım'

Başkan, iddialara sert çıktı: 'İspatlasınlar, saçlarımı kazıtacağım' - Samsun Haberleri

TSD Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, hakkında 'derneğe bağışlanan tekerlekli sandalyeleri satıyor' gibi iddialar dolaştığını belirterek 'İspatlasınlar, çok sevdiğim saçlarımı kazıtacağım' dedi.

Başkan, iddialara sert çıktı: 'İspatlasınlar, saçlarımı kazıtacağım'

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD)Samsun Şube BaşkanıHayriye Hakyemezoğlu, hakkında zaman zaman 'derneğe bağışlanan tekerlekli sandalyeleri satıyor, verdiği kişilerden para alıyor' şeklinde iddialar dolaştığını belirterek bu iddialara sert tepki gösterdi.

SIRAYLA DAĞITIYORUZ

Bu yöndeki söylentilerin zaman zaman kulağına geldiğini belirten Hakyemezoğlu, "Derneğimize zaman zaman bazı vatandaşlarımız tarafından bağış yapılıyor. Tekerlekli sandalye ve akülü ihtiyacımız fazla olduğu için, bağışlar da genellikle bu yönde oluyor. Yine mavi kapak kampanyasıyla da derneğimize tekerlekli sandalye alıyoruz. Bunları derneğimize üye olan ve tekerlekli sandalye için başvuru yapanlara sırayla dağıtıyoruz. Bazen de dışarıdan yine ihtiyacı olanlara da veriyoruz. Bunları bir prosedür çerçevesinde yapıyoruz" diye konuştu.

HİÇBİR KORKUM YOK

Söylentileri sert bir dille yalanlayan Hakyemezoğlu, "Bazen kulağıma bu bağış yapan kişilerden para alıyormuşum gibi duyumlar geliyor. Bu dedikoduyu ortaya çıkaran kişilere şunu söylemek istiyorum. Elinizde bu iddiaya dair herhengi bir delil varsa, şu çok sevdiğim, bir santimetre de olsa kesmeye kıyamayacağım saçlarımı herkesin önünde kazıtacağım. Çünkü hiçbir korkum yok. Çünkü bu söylenti, hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Bunlar, çok çirkin dedikodular. Ben bu zamana kadar bağışları ortaya dökmedik. Ama bu iddiaları duyduktan sonra fotoğraf çekip sosyal medya hesabımızda paylaşmaya başladık. Kanıt olarak orada dursun diye. Her zaman engellilerin haklarını korumak için çalıştım, bundan sonra da böyle çalışacağım" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}