HaberlerOrdu HaberleriFatsa'da kırsal kalkınma toplantısı

Fatsa'da kırsal kalkınma toplantısı - Ordu Haberleri

Fatsa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı yatırımlar ve bireysel sulamanın desteklenmesine yönelik toplantı gerçekleştirildi.

Fatsa'da kırsal kalkınma toplantısı

Tanıtım ve bilgilendirme toplantısında uygun görülen yatırımlara yüzde 50 hibe desteği verileceği belirtildi. Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleşen bilgilendirme toplantısında Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesinde görevli Mühendis Ünal Sevim açıklamalarda bulundu.
Ünal Sevim, hibe desteği kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlara ait yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama yatırımları hariç bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması konusunda sadece ham derinin işlenmesi ve günlük en fazla 20 baş hayvan kesim kapasiteli mezbaha, soğuk hava deposu ve çelik silo, hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, yenilenebilir enerji üretim tesislerinin kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularında ise çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımlarının hibe kapsamında destekleneceğini belirtti.
Sevim, hibe desteği kapsamında basınçlı sulama sisteminin kurulmasına yönelik tarla içi damla sulama, tarla içi yağmurlama gibi sulama sistemlerine de hibe desteği verildiğini söyledi.
Ünal Sevim, başvuruların kırsal kalkınma yatırımları için 11 Aralık 2017 tarihine, bireysel sulama hibe desteğinden yararlanmak için ise 1 Ocak - 15 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılabileceğini anlattı ve başvuru yapacak yatırımcıların İl Müdürlüğünden ayrıntılı bilgi edinebileceği belirtti.
Gerçekleşen toplantıya Fatsa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan Ayaz, Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya ve çok sayıda davetli katıldı.

Fatsa’da kırsal kalkınma toplantısı

SIRADAKİ HABER
}