HaberlerHem güldürdü hem düşündürdü

Hem güldürdü hem düşündürdü

Atakum Gönüllüleri Derneği tarafından organize edilen tiyatro söyleşileri programına konuk olan Tiyatro Sanatçısı Yaşar Gündem, katılımcıları hem güldürdü hem düşündürdü .

Hem güldürdü hem düşündürdü

Atakum Gönüllüleri Derneği tarafından aylık olarak düzenlenen tiyatro söyleşileri programında tiyatroya dair her şey konuşuluyor. Söyleşiye konuk olan Tiyatro Sanatçısı Yaşar Gündem, tiyatro üzerine önemli açıklamalar yaparak, katılımcıları hem güldürdü hem düşündürdü.

TİYATRO YAŞAMIN OLMAZSA OLMAZI

Tiyatro sohbetinin geniş bir kavram olduğunu ifade eden Gündem, “Herkes tiyatro yapabilir. Ama ilk önce tiyatroyu sevmek lazım. Tiyatronun doğuşu taklitler ile başlamıştır. En iyi tiyatroyu ise çocuklar yapar. Bir tiyatroya gelip o tiyatro sonrası iki kişi veya bir mecliste oyun ile alakalı görüş alışverişinde bulunuluyorsa o tiyatro görevini yapmış demektir. Tiyatro yaşamın olmazsa olmazıdır. Bu bağlamda Atakum Gönüllüleri Derneği olarak kasım ayında tiyatro kurslarımıza başlayacağız. İsteğe göre de bir oyun çıkartıp bahara sahnelemeyi düşünüyoruz’’ dedi.

BU TABLO BENİ MUTLU ETTİ

Atakum Gönüllüleri Derneği Genel Sekreteri Bayram Çelik ise, “Bu etkinlikte yapmak istediğimiz sanatçıyla sanat sevenleri biraraya getirmek. Bunu da başarabilmek için elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz. Bu akşamki tablo beni çok mutlu etti. Bu arada tiyatro etkinliğine Diyarbakır ve Tokat Niksar’dan katılımcılarımız var. Bu durum bizlerin ne kadar doğru yol kat ettiğinin de bir göstergesi” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}