Samsun Haber: Rektör Bilgiç: 'Sanat faaliyetlerinin artarak devam etmesinden yanayız'

Samsun Haber: Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 'Üniversitemizde farklı temalarla sanat faaliyetlerinin artarak devam etmesinden yanayız' dedi. 

Rektör Bilgiç: 'Sanat faaliyetlerinin artarak devam etmesinden yanayız'

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran, Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz’in eşliğinde 2017-2018 Akademik Açılış Töreni’nde göstermiş oldukları üstün performansla büyük beğeni alan Devlet Konservatuvarı Türk Sanat ve Türk Halk Müziği Topluluğu Saz ve Ses Sanatçıları ve Türkçe Eğitimi Bölümü öğrencileri ile öğle yemeğinde buluştu.

“Sanatsal faaliyetleri periyodik olarak gerçekleştirmek arzusundayız”

Akademisyen ve öğrencilerden oluşan topluluk üyelerine sergilemiş oldukları başarılı sahne performansı ve emekleri için şükranlarını sunan Rektör Bilgiç, “İnşallah üniversitemizde bu tür konser ve etkinlikleri, sadece akademik açılış gibi mutlak programlarımızla sınırlı tutmayıp periyodik olarak gerçekleştirmeyi arzuluyoruz. Samsun’da ve üniversitemizde farklı temalarla sanat faaliyetlerinin artarak devam etmesinden yanayız. Bu anlamda sanat içerikli programların duyurusu ve tanıtımına önem vererek katılımları arttırmayı düşünüyoruz. Bu etkinlikler dizisi, akademik açılışta olduğu gibi Samsun’a ve üniversitemize yakışsın, fark ortaya çıksın, görünür olsun. Bu açıdan koordinasyonumuzu üst seviyede tutalım. Bunun yanı sıra Samsunlu sanatçıların gündeme geleceği programlar düzenleyebiliriz. Dolayısıyla öneri ve fikirlerinize her zaman açığız” diye konuştu. 
Yemekte ayrıca topluluk üyeleri ile söz konusu etkinliklerin nasıl şekilleneceği ve organize edileceğine dair fikir alışverişte bulunan Rektör Bilgiç, OMÜ olarak Samsun’un sanat ve kültür hayatına mümkün olduğunca katkıda bulunmak istediklerini dile getirdi.
Topluluk üyeleri ve öğrenciler ise Rektör Bilgiç ve üst yönetimin gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkürlerini sundu.
Yemeğin ardından Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve yardımcıları akademik açılış törenini sesleri, sözleri ve emekleriyle renklendiren ve zenginleştiren konuklarına teşekkür belgelerini takdim etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da doktora saldırı

1 Samsun'da doktora saldırı

Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

2 Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti

Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

3 Kamyona arkadan çarpan otomobildeki 2 kişi öldü

Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

4 Öğretmenler Günü'nde çifte mutluluk

Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

5 Kinleri deve, hafızaları fil gibi...

Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

6 Davetsiz misafir işyeri sahibini şaşkına çevirdi

Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

7 Giresun'da 4 ev, 1 odunluk kül oldu

Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

8 Dereye düşen şahıs hayatını kaybetti

O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

9 O 'maganda' bu kez 13 mermi kovanı ile yakalandı

Rakip genç ve dinamik

10 Rakip genç ve dinamik


SIRADAKİ HABER