HaberlerKocaeli HaberleriKocaeli'de polis ekiplerinden 'Huzurlu Pazar' uygulaması

Kocaeli'de polis ekiplerinden 'Huzurlu Pazar' uygulaması - Kocaeli Haberleri

KOCAELİ(İHA) – Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, il genelindeki pazarlarda yankesicilik olaylarının önlenmesine yönelik uygulama gerçekleştirdi.

Kocaeli'de polis ekiplerinden 'Huzurlu Pazar' uygulaması

Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki semt pazarında kalabalıkları fırsat bilerek yankesicilik, hırsızlık, tırnakçılık ve dolandırıcılık olaylarını gerçekleştirenlere karşı, İl Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde başlatılan 'Hayırlı Pazarlar' uygulaması devam ediyor. İlki İzmit-Gölcük İlçe Emniyet ekipleri ve Güven Timleri ile ilki Gölcük'teki semt pazarlarında gerçekleştirilen uygulamanın 2'incisi İzmit İlçesinde Kurulan Perşempe Pazarında yapıldı. Pazar alanına gelen Asayiş ekipleri, güven timleri ile birlikte pazarın içerisinde gezerek vatandaşları yankesicilik olaylarına karşı uyardı.
Şüpheli şahıslar üzerinde kimlik sorgulaması da yapan ekipler, çantalarını sırtlarında taşıyan bayanları güvenlikleri açısından görebilecekleri şekilde çantalarını taşımaları konusunda uyardılar. Belirli periyotlarla devam edileceği bildirilen uygulamadan memnun olan vatandaşlar, kendilerini uyaran polis ekiplerine teşekkür ettiler.

Kocaeli’de polis ekiplerinden “Huzurlu Pazar” uygulaması

SIRADAKİ HABER
}