Bayburt haber: Vali Ali Hamza Pehlivan, Öğle Yemeğinde Askerlerle Buluştu

Bayburt haber: Vali Ali Hamza Pehlivan, 4. Motorlu Piyade Komutan Yardımcılığı'nda vatani görevini yapan er ve erbaşlarla öğlen yemeğinde bir araya geldi.

Vali Ali Hamza Pehlivan, Öğle Yemeğinde Askerlerle Buluştu

Orgeneral Bedrettin Demirel Kışlası'na giden Vali Pehlivan, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa tarafından karşılandı. Vali Pehlivan ziyareti anısına Şeref Defterini imzalayarak yanındaki heyetle kışla içerisinde incelemelerde bulunup Albay Balibaşa'dan bilgiler aldı.
İncelemeleri sonrasında öğlen yemeğini askerlerle birlikte karavanadan yiyen Vali Pehlivan vatani görevini yapmakta olan askerlerle bir süre sohbet ederek hal ve hatırlarını ve herhangi bir ihtiyaç veya istekleri olup olmadığını sordu.
Yemekte kendisine eşlik eden askerlere kısa bir konuşma yapan Vali Pehlivan, 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.Yıl dönümüne yaklaştığımız bu günlerde kurtuluş savaşını kazanıp Cumhuriyeti bizlere miras bırakan kahraman ecdadımızı minnet ve rahmetle anıyoruz dedi. Bu mirasa sahip çıkacak, onu ilelebet yaşatacak olanların genç nesiller olduğunu aktaran Vali Pehlivan, 'Sizlerin varlığı, gayreti ve mücadelesiyle bu emanet Allah'ın izniyle ilelebet yaşayacaktır. Bu bağlamda elbetteki şer güçlere karşı hem içeride hem dışarıda mücadelemize devam edeceğiz. Biz sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizlerle bir arada omuz omuza olmak bizler için de onur verici bir durum. Vaktiyle biz de sizin gibi bu elbiseleri giydik. Şu anda üzerimizde bu üniformalar olmasa da nöbetimize devam ediyoruz. Sahip olduğumuz görevlerin başında olmak ve vatanımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak bu nöbetin bir gereğidir. Sizlerden ricam bu günleri iyi değerlendirmeniz. Güzel hatıralarla buradan ayrılın ve sivil hayatınızda da vatanımız ve milletimiz için daha kararlı bir şekilde görevlerinizi yapmaya çalışın. Hepinize üstün başarılar, hayırlı tezkereler diliyorum. Bu vesilesiyle lütfen ailelerinize de selam ve saygılarımızı iletin.' dedi.
Vali Ali Hamza Pehlivan'a kışla ziyareti ve yemek programında Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Cemal Kiper, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er ve rütbeli personeller eşlik etti.

Vali Ali Hamza Pehlivan, Öğle Yemeğinde Askerlerle BuluştuEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Samsunspor'da Chibuike sürprizi

2 Samsunspor'da Chibuike sürprizi

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

3 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

5 ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

6 Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

Samsunspor taraftarı galibiyetin mimarıydı

7 Samsunspor taraftarı galibiyetin mimarıydı

Halil İbrahim Pekşen yoktan var etti

8 Halil İbrahim Pekşen yoktan var etti

Samsun'da 3 kuşak bu gelinliği giydi

9 Samsun'da 3 kuşak bu gelinliği giydi

Samsun dahil 46 ilde operasyon: 508 gözaltı

10 Samsun dahil 46 ilde operasyon: 508 gözaltı


SIRADAKİ HABER