HaberlerTokat HaberleriKuaför, bekçi olmak için hukuk mücadelesi başlattı

Kuaför, bekçi olmak için hukuk mücadelesi başlattı - Tokat Haberleri

Diyarbakır'da yaplan bekçilik sınavını kazanan Kuaför Mehmet Aydın, komisyon tarafından 3 oyla elenmesine karşı hukuk mücadelesi başlattı.

Kuaför, bekçi olmak için hukuk mücadelesi başlattı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü polis lojmanlarında erkek kuaförü olarak görev yaparken 2016 yılında çarşı, mahalle bekçi alımı sınavlarına giren Mehmet Aydın (25) ataması uygun görülmemesi nedeni ile memleketi Tokat'ta bir kuaförde kalfa olarak çalışmaya devam ediyor. Ağabeyi polis olan Aydın, bekçi olmak için yaptığı başvuruda yazılı, sözlü mülakatlar ile sağlık kontrolünden geçerek sınavı 290. sırada asil aday olarak kazandığını belirterek, 'İlçe emniyet müdürlüğüne boy beden ölçüsü vermeye gittiğimde atamamın uygun bulunmadığına dair bana kağıt verildi. İl güvenlik kurulu tarafından kurulan 5 kişilik komisyonda 3 hayır 2 evet oyu ile atamam uygun bulunmadı. Kara Kuvvetleri Komutanlığının sözleşmeli erlik sınavını da kazanmıştım bekçi olacağım diye ona da gitmedim. Bu nedenle yaşadığım stres nedeniyle bir yıldır düzenli bir hayatım kalmadı' dedi.
Avukatı aracılığı ile yasal süreç başlattığını ifade eden Aydın, 'Yasal süreç başlatıldı ama henüz bir netice alamadık. İtiraz süresinden dolayı davaya ret verildi. İkinci kez itiraz ettik, Gaziantep Bölge İdare Mahkemesinde dava dosyamız beklemede. Bu anlamda Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve İçişleri Bakanımızdan destek bekliyorum' diye konuştu.

Kuaför, bekçi olmak için hukuk mücadelesi başlattı

SIRADAKİ HABER
}