Zonguldak haber: Başkan Tekin'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Zonguldak haber: Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 'Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94'üncü yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Cumhuriyet, demokrasi ve özgürlüğün temelidir ve sonsuza dek yaşayacaktır'dedi.

Başkan Tekin'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Tekin, mesajında vatanın bölünmez bütünlüğüne vurgu yaparak, Alaplı'nın halkı başta olmak üzere tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
Açıklamasında vatanın bölünmez bütünlüğüne ve ulusun birliğine her zamankinden daha çok ehemmiyet verdiklerine vurgu yapan Tekin, 'Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ey yükselen yeni nesil İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.' Sözleriyle gelecek nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, 94 yıldır olduğu gibi bundan sonra da korunup kollanarak ilelebet yaşayacaktır. Bizlere ve her yeni nesile düşen görev; Cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar geçen zorlu süreci, her türlü yokluk ve zor şartlar altında hürriyet ve bağımsızlık için verilen o büyük mücadeleyi ve bu mücadele ruhunu nesilden nesile yaşatılmasını sağlamaktır. Cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakabilmenin en önemli koşullarından birisi de geçmişimizi unutmamak, unutturmamak ve bağımsızlık ve hürriyet ruhunu hafızamızda canlı tutabilmektir. Canlılığını koruyacağımız bu ruh, Cumhuriyetimizin ilelebet yaşatılmasının da en büyük teminatı olacaktır. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bağımsızlık ve hürriyet mücadelemizin kahramanları şehit ve gazilerimizi de bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum' ifadelerine yer verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

1 Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

2 Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

3 Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

4 Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

5 Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

Mobilya fabrikasının çatısı alev alev yandı

6 Mobilya fabrikasının çatısı alev alev yandı

Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

7 Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

Van'da 81 kilo eroin ele geçirildi

8 Van'da 81 kilo eroin ele geçirildi


SIRADAKİ HABER