HaberlerAdana HaberleriToplum Destekli Polis yaşlı kadının dolandırılmasını önledi

Toplum Destekli Polis yaşlı kadının dolandırılmasını önledi - Adana Haberleri

Adana'da kendisini polis olarak tanıtan şahısların telefonla ulaşıp dolandırmaya çalıştığı yaşlı kadını Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne bağlı polisler kurtardı.

Toplum Destekli Polis yaşlı kadının dolandırılmasını önledi

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğünde görevli iki polis memuru, Kurtuluş Mahallesi Ziyapaşa Bulvarı'nda bir bankanın önünde duran 65 yaşındaki İ.Ö. isimli kadının telefonda konuştuğunu ve çok telaşlı olduğunu fark edip şüphelendi. Polisler yaşlı kadının konuşmasına kulak verince kadının telefonda konuştuğu kişiye 'tamam şuan bankanın önündeyim, birazdan parayı çekip yanınıza geleceğim' demesi üzerine polisin şüphesi iyice arttı. Polis yaşlı kadının yanına gelerek kimle konuştuğunu sordu. Yaşlı kadın polise, 'Kuyumcudan hırsızlık olmuş, benim kimliğim kuyumcuda bulunmuş, savcı bey ve emniyet müdürü olayı çözmeye çalışıyorlar, ben de olayın çözümü için hesabımda bulunan 5 bin 330 euro paramı onlara vereceğim' dedi. Bunun üzerine polis yaşlı kadının elinden telefonu olarak 'Ben bayanın oğluyum siz nereden arıyorsunuz yüz yüze görüşelim' demesi üzerine zanlı 'Bayanın oğlu yok ki, sen kimsin' diyerek telefonu kapattı.
Polis tekrar dolandırıcıyı aradı ancak bir daha ulaşılamadı. Polisler yaşlı kadını uyararak, telefondan arayıp kendisini polis, jandarma, savcı, hakim, sigortacı, banka görevlisi diye tanıtan kimseye para vermemeleri gerektiğini söyledi. Yaşlı kadın dolandırılmaktan kurtardıkları için polise teşekkür etti.

Toplum Destekli Polis yaşlı kadının dolandırılmasını önledi

SIRADAKİ HABER
}