Denizli haber: Denizli'de yabancılara yönelik huzur operasyonu

Denizli haber: Denizli'de, 'Yabancı Şahıslara Yönelik Huzur ve Güvenlik Uygulaması' kapsamında, yabancı uyruklu kişilerin ikamet ettiği yerlerde kimlik ve pasaport denetimi yapıldı.

Denizli'de yabancılara yönelik huzur operasyonu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Afganistan, Suriye ve İran uyruklu vatandaşların yoğun olarak yaşadığı 15 Mayıs Mahallesi, Altıntop Mahallesi'ndeki Meserret ve Eflatun sokaklarda huzur uygulaması yaptı.
Kamu güvenliği, sağlığı ve düzeninin sağlanması, vatandaşlarının huzurunun korunması, yabancılara tanınan hak ve hizmetlerden gerektiği şekilde faydalandırılması, şehirde bulunup kayıt altına alınmayan yabancıların kayıt altına alınması, düzensiz göç ve nüfus hareketliliği, göçmen kaçakçılığı, insan ticareti ve suça karışmalarının önlenmesi, yabancıların denetim ve kontrol altında tutulması amacıyla denetimler gerçekleştirildi.
Emniyete bağlı yabancılar şubesi, asayiş, kaçakçılık, narkotik ve terörle mücadele ekipleri birlikte gerçekleştirdiği denetimlerde, 98 kişinin kimlik kontrolü yapıldı, 3 şahıs, hakkında arama kararı bulunması nedeniyle yakalandı.
Kontrolü yapılan yabancı uyruklu şahıslardan 20'si kimlik ibraz edememesi üzerine kontrolleri için gözetim altına alındı. Bu şahıslardan 10'u kimliklerini bildirdikten sonra serbest bırakıldı. Yabancı şahıslardan 5'inin ikameti farklı illerde olması nedeniyle, ikametlerinin bulunduğu illere gitmesi konusunda gerekli uyarılar yapıldı. Yanlarında kimlik belgesi olmayan 5 kişi, haklarında yapılan işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.
Yabancı dil bilen polisler, uygulama sırasında Suriyelilere, Afganlara ve İranlılara yasalara uymaları konusunda ikazlarda bulundu. Polis ekipleri, ayrıca yabancı uyruklu vatandaşlara ülke içinde seyahat etmeleri için gerekli olan yol izin belgelerini, geçici koruma kapsamına alınmış olanların da geçici koruma kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerektiğini bildirdi.

Denizli’de yabancılara yönelik huzur operasyonuEN ÇOK OKUNANLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

1 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

2 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'a geri döndü!

AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

3 AK Parti Samsun il yönetimi belli oldu!

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

4 Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'dan Samsun'a 2'inci üniversite müjdesi

Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

5 Samsun'da amatör balıkçı dev yayın balığı tuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

6 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Samsun'da hava engeli

Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

7 Yeni Şehir Köprüsü için dev adım

İmdada Avcı yetişti

8 İmdada Avcı yetişti

Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

9 Samsun'daki eş zamanlı operasyonda gözaltı sayısı 27'ye çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

10 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da


SIRADAKİ HABER