HaberlerDenizli HaberleriPamukkale spor oyunları başladı

Pamukkale spor oyunları başladı - Denizli Haberleri

Denizli (İHA) – Denizli'de, bu yıl ilki düzenlenecek olan Pamukkale Spor Oyunları, kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşün ardından oyunlar kapsamında bir AVM'de düzenlenen 'Topuklu Ayakkabılar Yarışması' renkli görüntülere sahne oldu.

Pamukkale spor oyunları başladı

Denizli'de Pamukkale İlçe Belediyesi tarafından, Valilik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi'nin de destekleriyle bu yıl ilki düzenlenen Pamukkale Spor Oyunları kortej yürüyüşü ile başladı. Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı önünde başlayan kortej yürüyüşüne, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ile vatandaşlar ve sporcular katıldı.
Renkli görüntülere sahne olan kortej yürüyüşünün ardından bir AVM'nin içinde 'Topuklu Ayakkabılar Yarışması' düzenlendi. Yarışma renkli görüntülere sahne olurken, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Pamukkale Spor Oyunları'nın kortejinin ardından ünlü isimlerin katıldığı panel yapıldı. Panelde sunuculuğu Merve Toy yaparken, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin etkinlikle ilgili detaylı bilgiler aktardı. Panelde milli karateci Serap Özçelik, genç oyuncu Cem Yiğit Üzümoğlu, eski milli basketbolcu Tutku Açık ve eski milli atlet Halil Akkaş Pamukkale spor oyunları ile ilgili olarak görüşlerini açıkladılar.
Gazetecilere açıklama yapan eski milli basketbolcu Tutku Açık, spor oyunlarının sürekli hale gelmesinin çok güzel olduğunu, böyle bir organizasyonun içinde yer almaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Gürlesin: 'Spor oyunları uluslararası hale gelecek'
Oyunların özellikle Cumhuriyet Bayramı ile birleştirilmesinin ayrı bir anlam kattığını dile getiren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 'Cumhuriyet bayramı coşkusunu bu tarzda bir etkinlikle yaşatmak istedik. 3 gün sürecek olan etkinliklerimizde 5 dalda ödüller verilecek. 9 ayrı branşta ise etkinlikler yapılacak. Biz bu etkinliğimizi gençlerimize karnaval havası yaşatmak istiyoruz. Pamukkale'nin güzelliğini sporla bütünleştirerek ülke genelinde ve dünya genelinde tanıtım imkanı sağlayacağız. Biz bu etkinliğimizle her kesimin spor yapmasını sağlamak istiyoruz. Asıl hedefimiz ise bu etkinliğimizi uluslar arası hale getirmek. Gelecek yıllarda bu hedefimize ulaşmak istiyoruz. Tüm halkımızı cumartesi ve pazar günü devam edecek olan etkinliklerimize davet ediyorum' dedi.
Üç gün sürecek etkinlikler çerçevesinde kadınları spora çekmek amacıyla 'Topuklu Ayakkabılar Yarışması' düzenlendi. Kadınlararası topuklu ayakkabı ile 50 metre parkurlu yarışa 15 kişi katıldı. Ünlü sunucu Merve Toy'un da katıldığı topuklu ayakkabılar yarışmasında Ceren Kartan birinci olurken, Şengül Soydan ikinci, Aslıhan Açıkgöz ise üçüncü oldu. Bu ilginç yarışmada dereceye girenlere Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Yarışmanın çok heyecanlı olduğunu belirten yarışmacılar, daha önce böyle bir yarışmaya katılmadıklarını, yarışmanın oldukça zor olduğunu söylediler.

Pamukkale spor oyunları başladı

SIRADAKİ HABER
}