HaberlerArtvin HaberleriMHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı: 'Ülkücünün Yeri MHP'dir'

MHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı: 'Ülkücünün Yeri MHP'dir' - Artvin Haberleri

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı Artvin İl Başkanlığı'nın olağan kongresine katılmak için Artvin'e geldi.

MHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı: 'Ülkücünün Yeri MHP'dir'

Artvin merkezde bir düğün salonunda düzenlenen MHP Artvin 12. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Artvin'e gelen MHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı, gerçekleşen kongrede divan başkanlığı görevini üstlendi. Genel kurulun yapılıp sıra seçimlere geçildiği sırada delegeler Pınarbaşı ile fotoğraf çektirdi. Daha sonra gerçekleşen kongrede gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı, MHP'nin Kurucusu Merhum Alparslan Türkeş'in 'Ülkücünün yeri MHP'dir' sözlerini hatırlatarak yeni kurulan partiye ülkücülerden bir destek olmayacağını dile getirdi.
Pınarbaşı 'Başbuğumuz zaten gerekli sözü söylemiş. 'Ülkücünün yeri Milliyetçi Hareket Partisi'dir' demiş. MHP'den 1 oyun dahi gitmemesi için mücadele eden ve Türk devlet ve millet hayatının doğru yatağından kopmaması için mücadele eden insana ülkücü denir. Ülkücünün de partisi MHP'dir. Bir takım insanlar başka partilere oy verebilir, siyasi ikbal peşine düşebilir ama Ülkücünün yeri MHP'dir, biz buna iman ettik, bu çerçevede yaşıyoruz ve inanıyoruz. Tabi ki münferit hadiseler olabilir, birkaç insanımız başka yerlere gidebilir, o feragat etmiştir, o da onun şahsi pozisyonudur. Diyecek bir şey yok yani gidebilirler, ne diyelim' ifadelerini kullandı.
MHP'nin bayrağı olan üç hilalin öneminin 15 Temmuz'da MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ile daha da önem kazandığını ve Türk Milleti'nin bu yüzden Bahçeli'nin yanında yer alması gerektiğini dile getiren Pınarbaşı 'Büyük Türk Milleti'ne ve tüm dünyaya, bu coğrafyada ki son dönemde verilen mücadelelere, Türk Devleti'nin verdiği mücadelelere üç hilalli sancak altında durarak destek verilebileceğine inanıyoruz. Çünkü üç hilalli sancak Türk Milleti'nin mücadele sancağıdır. Üç hilalli sancak düşülmemelidir. Üç hilalli sancağın ne kadar önemli olduğu 7 Haziran'da bir kez daha ortaya çıkmış, 15 Temmuz'da genel başkanımızın o şaheser duruşunda Türk demokrasisinin ne kadar önemli olduğu, Türk Milleti'nin sandıktan çıkarmış olduğu sonuçlara tüm cihana saygı göstermesi gerektiğini ortaya koymuş yiğit genel başkanımızın duruşu sürdürülmelidir ve genel başkanımıza Türk Milleti bir teşekkür babında destek vermelidir. Üç hilalli sancak da Başbuğ Alparslan Türkeş'in, liderimiz Devlet Bahçeli'nin duruşuyla bir kez daha anlam kazanmıştır. MHP sancağının aşağıya çekilmesi, Türk Milleti'nin aşağıya çekilmesidir. Tabi ki bir algı operasyonu yönetilecektir ve yönetiliyor ama ben nereye gitsem camide, sokakta, kahvede insanlar bize dua ediyor' şeklinde konuştu.

MHP MYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı: “Ülkücünün Yeri MHP’dir”

SIRADAKİ HABER
}