Şanlıurfa haber: AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter:

Şanlıurfa haber: AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, Cumhuriyetin, yok edilmek istenen Türk milletinin, tarihte eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadele sonunda kurulduğunu söyledi.

AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter:

Biter, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajımda, Cumhuriyet bir milletin yeniden doğuşunun ifadesi olduğunu, her yıl dönümünü daha fazla heyecanla karşıladıklarını kaydetti.
Biter mesajında,' Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk'ü, Onun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Kurtuluş Savaşında verilen kahramanca mücadelenin ardından ilan edilen Cumhuriyet, milletimiz için yeniden dirilişin simgesidir. O günlerde ecdadımızın ortaya koyduğu birlik, azim ve kararlılık bugün de ülkemizin güçlü bir devlet olarak dünya milletleri arasında her geçen gün yükselmesinin en önemli kaynağıdır. Millet iradesinin yönetime dahil olduğu önemli bir gün olan 29 Ekim'de Cumhuriyeti her geçen gün ileri taşımanın kıvancını bir kez daha yaşıyoruz. Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye'sini el birliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev, daha çok çalışmak ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım. İstediğimiz, barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır. Bu düşüncelerle Kurtuluş Savaşında kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz' ifadelerine yer verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

TFF'den Beşiktaş'a tebrik

1 TFF'den Beşiktaş'a tebrik

Sultangazi'de baz istasyonunda yangın

2 Sultangazi'de baz istasyonunda yangın

 Sadece ROK mu suçlu?..

3 Sadece ROK mu suçlu?..

Psikolojik destek gören şahıs kendi evini yakıp kaçtı

4 Psikolojik destek gören şahıs kendi evini yakıp kaçtı

Motor tutkusu sonu oldu

5 Motor tutkusu sonu oldu

Kahramanmaraş'ta kaçak sigara operasyonu

6 Kahramanmaraş'ta kaçak sigara operasyonu

Bakırköy'de balık restoranında yangın

7 Bakırköy'de balık restoranında yangın

Gazi Mahallesinde kaldırımda yürüyen kişi silahlı saldırıya uğradı

8 Gazi Mahallesinde kaldırımda yürüyen kişi silahlı saldırıya uğradı

İzmir'de silahlı çatışma: 1 ölü, 2 ağır yaralı

9 İzmir'de silahlı çatışma: 1 ölü, 2 ağır yaralı

Yıldız öğretmenler belgelerini aldı

10 Yıldız öğretmenler belgelerini aldı


SIRADAKİ HABER