HaberlerDenizli HaberleriPamukkale Spor Oyunları'nda bisiklet turu heyecanı

Pamukkale Spor Oyunları'nda bisiklet turu heyecanı - Denizli Haberleri

Denizli Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen Pamukkale Spor Oyunları'nda şehir içi bisiklet turu ve dünya mirasları basketbol turnuvası lansmanı için balon atışı yapıldı.

Pamukkale Spor Oyunları'nda bisiklet turu heyecanı

Pamukkale Belediyesi tarafından düzenlenen Pamukkale Spor Oyunları etkinlikleri bisiklet turu ve balondan basket atma etkinlikleri ile devam etti.
Şehir içi bisiklet turuna AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ve diğer protokol üyeleri ile Pamukkale Belediye Meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı'nda bisiklet yarışı öncesi bisiklet ve kay kay binen sporcular gösteri yaptı. Daha sonra ise Şehir İçi Bisiklet Turu, Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı, Demokrasi Meydanı, Çamlık Bulvarı, Lise Caddesi, 15 Temmuz Şehitler Meydanı, İstiklal Caddesi ve bitiş noktası Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı güzergahında toplam 6.7 kilometrelik mesafede gerçekleştirildi.

Balondan basket attılar
Günün ikinci etkinliği ise 'Dünya Mirasları Basketbol Turnuvası' lansmanı Pamukkale Travertenleri eteklerine kurulan balonlardan, yer potasına atış ile gerçekleşti. Milli Takım eski oyuncusu Tutku Açık, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya ve katılımcılar, 15 metre yüksekliğe çıkan balondan yer potasına özel toplar ile basket atmaya çalıştı.
Pamukkale Belediyesi tarafından böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Hüseyin Gürlesin, 'Tüm dünyanın gözünün Pamukkale'de olduğu dev organizasyonun ikinci gününde yoğun katılım ile gerçekleşiyor. Pamukkale Spor Oyunları'nda heyecanı devam ediyor' dedi.

Pamukkale Spor Oyunları’nda bisiklet turu heyecanı

SIRADAKİ HABER
}