Samsun Haber: Samsun'da Cumhuriyet coşkusu başladı

Samsun Haber: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yıl dönümü etkinlikleri, Samsun'da coşkulu bir kutlamayla başladı.

Samsun'da Cumhuriyet coşkusu başladı

Samsun'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yıl dönümü etkinlikleri Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Anıt Park'ta düzenlenen çelenk sunma törenine Vali Osman Kaymak, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Vali Kaymak, Garnizon Komutanı Üstün ve Başkan Yılmaz, anıta çelenk bıraktı. Çelenk sunumundan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Arından Vali Kaymak, Anıt Şeref Defteri'ni imzaladı.

AYDINLIK YARINLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Alanda konuşma yapan Vali Kaymak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceği için çalışacaklarını ifade etti. Kaymak, “Aziz Atatürk: Başkanlığınızdaki Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilan ettiği, milletimizin en büyük eseri aynı zamanda gurur ve iftihar kaynağımız olan cumhuriyetimizin 94. yılında milletçe huzurundayız. Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıl dönümünü geride bıraktığımız şu günlerde bize işaret ettiğiniz muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Cumhuriyetle yönünü belirleyen ve muhasır medeniyetler seviyesini aşma hedefini gerçekleştirmek için büyük çaba gösteren Türkiye, yoluna kararlılıkla devam ediyor. Bugün dünyada sözü dinlenir, etkin ve güçlü bir ülke olmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Milletimizin ortak eseri olan cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakarlıkta bulunmak hepimizin müşterek vazifesidir. Bugünlere nasıl geldiğimizi unutmadan Türkiye ve aydınlık yarınlar için hep birlikle çalışacağız” dedi.

MUHTAR FENALAŞTI

Program esnasında Tepecik Mahalle Muhtarı Miktad Bayraktar, fenalaştı. Bayraktar’a alanda bulunan 112 sağlık ekipleri hemen müdahale etti.

ALKIŞLARLA DESTEK

Vali Kaymak’ın konuşmasından sonra Samsun protokolü, “Cumhuriyet Yürüyüşü” için Cumhuriyet Meydanı’na geçti. Kalabalık grup “Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde sloganlar atarak yürüdü. DSİ 7. Bölge Müdürlüğü’ne kadar devam eden yürüyüşe çevredeki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

Zeynep Irmak ÖCALEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

1 Samsunspor'a destek çağrısı... Acar'a teşekkür

Samsunspor'a üye kayıtları başladı

2 Samsunspor'a üye kayıtları başladı

Galip Öztürk'ten 3 puana prim

3 Galip Öztürk'ten 3 puana prim

Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

4 Samsun-Ordu karayolunda feci kaza: 1 ölü

Samsunspor seriyi sürdürdü

5 Samsunspor seriyi sürdürdü

Samsunspor için kurtuluş reçetesi

6 Samsunspor için kurtuluş reçetesi

Bütün biletleri aldılar

7 Bütün biletleri aldılar

Yazık bu devlete!..

8 Yazık bu devlete!..

OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

9 OMÜ'deki taşeron işçilerinin başvuru sonuçları açıklandı

Başkanlığa değil hizmete talibim

10 Başkanlığa değil hizmete talibim


SIRADAKİ HABER