HaberlerTokat Haberleri29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Tokat'ta fener alayı düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Tokat'ta fener alayı düzenlendi - Tokat Haberleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94 yıl dönümü kutlamaları kapsamında Tokat'ın Niksar ilçesinde Amasya Belediye Bandosu eşliğinde Cumhuriyet ve Demokrasi yürüyüşü fener alayı düzenlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Tokat'ta fener alayı düzenlendi

Niksar Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, Hükümet Konağı önünde toplanan grup, ellerindeki meşalelerle Fatih Sultan Mehmet Caddesi'nden Vakıf İş Merkezine kadar yürüdü. Yürüyüşe Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Tokat Köklüce Jandarma Tabur Komutanı Yarbay Haydar İrban, İlçe Emniyet Müdür V. Bilal Kürşat Kılıçarslan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halil Keskin, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Amasya Belediye Bandosu'nun çaldığı marşlara eşlik eden kalabalığa evlerinin balkonlarından Türk Bayrağı sallayan ve alkış tutan vatandaşlarda destek verdi.
Yürüyüşte İlçe Jandarma Komutanlığı önünden geçiş sırasında öğrencilerin 'En büyük asker bizim asker' sloganları ise dikkat çekti.
Vakıf İş Merkezi önünde sona eren Cumhuriyet ve Demokrasi yürüyüşünün ardından kalabalığa hitaben kısa bir konuşma yapan Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, 'Değerli gençler büyüklerim küçüklerim, hangi düşünceye sahip olursak olalım ama bu ülkenin bu vatanın, Cumhuriyetimizin kolay kazanılmadığını unutmayalım. Bu akşam bu fener alayımıza büyük bir şevkle katıldığınız için büyük bir olgunlukla yürüdüğünüz için teşekkür ediyorum' dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Tokat’ta fener alayı düzenlendi

SIRADAKİ HABER
}