HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da serbest bırakılan şahıstan ByLock çıkınca tutuklandı

Samsun'da serbest bırakılan şahıstan ByLock çıkınca tutuklandı - Samsun Haberleri

Samsun'da darbe girişimi öncesi gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra 'Hukukun varlığına inandım' diyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni H.Y., ByLock kullandığı belirlenince bu kez çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Samsun'da serbest bırakılan şahıstan ByLock çıkınca tutuklandı

Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni H.Y.'de örgütün şifreli haberleşme programı ByLock çıktı.

GÖZALTINA ALINDI

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, darbe girişimi öncesi gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni H.Y., geçtiğimiz günlerde yeniden gözaltına alındı. 24 Ekim'de 10 şüpheli ile birlikte adliyeye sevk edilen H.Y.'de örgütün şifreli haberleşme programı ByLock bulunduğu tespit edildi. Şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SERBEST BIRAKILMIŞTI

Darbe girişimi öncesi 17 Şubat 2016 tarihinde gözaltına alınıp ardından mahkemece serbest bırakıldıktan sonra kapatılan bir ajansın muhabirine hukukun var olduğunu gördüğünü söyleyen H.Y., "Emekli bir öğretmenim, 33 yıl bu devlete sadık ve Türk Milli Eğitimi'nin genel amaçları çerçevesinde bir nesil yetiştirmek için hayatımı adadım. Mesleğimin 34. yılında bir terör örgütü üyesi suçlamasıyla karşılaşmak beni can evimden vurdu" açıklamalarında bulunmuştu.

BYLOCK BULUNDU

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü detaylı soruşturma kapsamında 18 Ekim'de yeniden gözaltına alınan H.Y.'nin evinde bulunan dijital verilere el konuldu. Örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullandığı tespit edilien H.Y., çıkarıldığı mahkemece bu defa tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tayfur KARA

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}