Mersin haber: Kadın basketbolculardan Cumhuriyet Bayramı'na özel video

Mersin haber: Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Çukurova Basketbol Kulübü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla anlamlı bir video hazırladı.

Kadın basketbolculardan Cumhuriyet Bayramı'na özel video

Kadın basketbolcuların, milli mücadele dönemindeki kadınların desteğini anlattığı video, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Oyuncuların tek tek Cumhuriyet Bayramı ve Kurtuluş Savaşı'na ilişkin sözlerine yer verilen video, büyük yangı uyandırırken, konuya ilişkin açıklama yapan Çukurova Basketbol Kulübü Genel Koordinatörü Volkan Torun, 'Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nda destan yazdıktan sonra Cumhuriyetimizin kurulmasına desteğini esirgemeyen kadınlarımızı bir kez daha hatırlamak ve hatırlatmak istedik. Milli mücadele dönemindeki kadınlarımız azmin, kararlılığın, özgürlüğün, fedakarlığın, birlik ve beraberliğin sembolü olmuşlardır. Çukurova Basketbol Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti'nin dünya tarihindeki bu önemli başarısının her daim bilincindedir. Bize miras bırakılan bu cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmak her ferdin görevi olduğunu düşünüyoruz' dedi.
Atatürk'ün gösterdiği yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceklerini kaydeden Torun, 'Cumhuriyet, bu videoya katkı sunan takımımız gibi binlerce gencin omuzlarında varlığını ve bağımsızlığı sürdürecektir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti her badireden güçlenerek çıkan bir milletir. Bizler düşüncesi, anlayışı, vicdani hür nesiller olarak hangi koşulda olursa olsun cumhuriyeti yaşatmaya söz verdik' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

1 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

2 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Kadroda önemli eksikler

3 Kadroda önemli eksikler

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

4 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

İşte derbi istatistikleri

5 İşte derbi istatistikleri

Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

6 Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

Külliyen zarar...

7 Külliyen zarar...

Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

8 Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

Silahlı saldırı düzenlemek isteyen şahısların planını devriye gezen polisler boz

9 Silahlı saldırı düzenlemek isteyen şahısların planını devriye gezen polisler boz

Derbide 44. randevu

10 Derbide 44. randevu


SIRADAKİ HABER