Türbenin temeli atıldı

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Budakdere Mahallesi'nde inşaatına başlanan Ali Baba Sultan Zade Mehmet Tahir Efendi Türbesi'nin temel atma etkinliğine katıldı

Türbenin temeli atıldı

Törene, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı’nın yanı sıra İlçe Kaymakamı Emrah Uzun, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yetkilileri, belediye meclis üyeleri, Ali Baba Sultan Zade Mehmet Tahir Efendi Kültür Tanıma ve Araştırma Derneği üyeleri, Ali Baba Sultan Zade Pir Feyzullah Efendi Derneği üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, protokol konuşmaları, alevi nefesleri konseri ve semah gösterilerinin ardından temel atma ile devam etti.

BÜYÜK MUTLULUK

Temel atma töreninde birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Özbalcı, “Belediye olarak, yaptığımız bütün proje ve etkinliklerde, birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirerek, halkımızın birbirine daha fazla kenetlenmesi için hizmet veriyoruz. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler her kim ne adına olursa olsun hüsrana uğrayacaklar. Bu vatan toprağı hepimiz için mübarek. İlçemin bu şirin bölgesinde, bir olduğumuz şu yerde bu vatana manevi haz getiren Tahir Efendi’nin türbesinin temelini atma şerefine layık olmak gibi bir önemli görevi birlikte ifa ediyoruz. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Kirazpınar, Budakdere, Köseoğlu ve diğer mahallerimizde lokmayı paylaştım. Onun hazzını aldım. Bütün imkansızlıklar içerisinde verdiğim sözleri elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Manevi olarak gönüllere girmeyi, bir olmayı, kardeş olmayı gönlümün arzusu olarak bilin. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Program, lokma sunumunun ardından son buldu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

1 Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

2 Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

3 Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

İmtihan...

4 İmtihan...

Kamp yeri hazır

5 Kamp yeri hazır

Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

6 Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

Samsunspor taraftarından fiyat tepkisi

7 Samsunspor taraftarından fiyat tepkisi

Samsunspor'da endişeli bekleyiş

8 Samsunspor'da endişeli bekleyiş

Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

9 Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

Numanoğlu'nun baba acısı

10 Numanoğlu'nun baba acısı


SIRADAKİ HABER