HaberlerEndüstri 4.0 için 'model fabrika' kuruluyor

Endüstri 4.0 için 'model fabrika' kuruluyor

Ankara'da, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde 5 milyon dolarlık yatırımla inşa edilecek fabrikada yalın üretim ve Endüstri 4.0 eğitimleri verilecek.

Endüstri 4.0 için 'model fabrika' kuruluyor

Ankara'da 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde, Türkiye'nin Endüstri 4.0'a hazırlanması açısından model olacak, makine imalatının yanı sıra tesislerinde işverenlerin eğitim de alacağı bir fabrika kurulacak.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) teknik iş birliği ve Ankara Sanayi Odasının (ASO) uygulama ortağı olarak katılımıyla inşa edilecek fabrika için bina hariç yaklaşık 5 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

EĞİTİM VERİLECEK

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, dünyada verimsizlik sorununun çözümüne yönelik olarak kurulan 35 model fabrika bulunduğunu ve buralarda firmalara iş yapma şekline verimlilik açısından bakış ve Endüstri 4.0 eğitimleri verildiğini belirterek, "Türkiye'de de bu eğitim tesislerinden ilki Ankara'da, ASO, UNDP ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ortaklaşa kurduğu bir yapı içinde faaliyet gösterecek. Burada yalın üretim ve Endüstri 4.0 eğitimleri verilecek" dedi.

SIRADAKİ HABER
}