Tokat haber: Tokat'ta ideal gençlik teröre savaş açtı

Tokat haber: Tokat'ta sosyoloji öğretmenleriyle birlikte İdeal Gençlik Projesini hayata geçiren gençler, terör örgütlerine karşı vatandaşları ve gençleri bilinçlendirmek için kapı kapı dolaşmaya başladı.

Tokat'ta ideal gençlik teröre savaş açtı

Tokat'ta kent merkezinde bulunan Taşhan'da hazırladıklar afiş ve broşürleri esnaflara dağıtan gençler, bir taraftan da PKK, DEAŞ ve FETÖ gibi terör örgütlerinin kendilerine eleman sağlarken ne gibi yöntem ve tuzakları kullandıklarını anlattı. İdeal Gençlik Projesi'nin 3 yıl süren çalışmalar sonrasında hayata geçtiğini söyleyen Sosyoloji Öğretmeni Cemil Arslan, terör ile mücadelede devletin tek başına bırakılmaması gerektiğini, vatandaşların da benzer çalışmalarla mücadeleye katkı sağlamasının çok önemli olduğunu dile getirerek, 'Bu projemiz gençlerimizi her türlü sapkın, azgın cemaatlerden, örgütlerden ve yapılandırmalardan korumak ve kollamak maksadıyla yapmış bulunuyoruz. Terör örgütü, sözde sivil yapılanma, sözde yardım derneği, gönüllü kuruluş maskesi altında çok gizli bir şekilde sinsi plan ve projelerle yaklaşarak gençleri tuzaklarına düşürüyorlar. Biz de gençlerimizin bu boşluğunu aslında doldurmak istiyoruz. Hem ahlaki yönden, hem manevi yönden hem de sosyal yönden gençlerimizin toplumla bütünleşmesi suretiyle ve bilinçlendirilmesi suretiyle biz bu terörün alt yapısının tamamen çözüleceğini ve çökertileceğini düşünüyoruz' dedi.

'Terörün hedefinde sevgi, saygı ve hoşgörü var'
Vatandaşlara öğretmenleriyle birlikte bilgilendirme yapan gençlerden Ahmet Ziya Saha, terörün hedefindeki olguların sevgi, saygı ve hoşgörü olduğunu söyleyerek,'Yaptığımız araştırmalar sonucu bir milleti ayakta tutan 3 şey olduğunu gördük. Bunlar sevgi, saygı ve hoşgörü. Biliyorsunuz ki terör örgütleri bizim milletimizi yıkmak istiyor. O yüzden de bu 3 şeye saldırıyor. Lütfen bu 3 özelliğimizi kaybetmeyelim, bizi ayakta tutan odur' diye konuştu.
Öğrenci Arzu Öztop ise dünyada bir çok terör örgütünün olduğunu, bu örgütlerin ise hedef aldıkları ülkelere düşmanlıklarını açıkça beyan ederken, Türkiye'de FETÖ gibi bir yapılanmaların, yıllarca Türk Milletiyle aynı duygu ve düşüncedeymiş gibi davranıp sonrasında milleti sırtından bıçakladığını söyledi.
Vatandaşlar kendilerini ziyaret eden gençlerin yaptıkları anlamlı çalışmadan memnuniyet duyarken öğrenci Nidanur Yenilmez de gerekli destekleri bulabilecek olurlarsa Tokat'ta başlattıkları projelerini ülke geneline yaymayı planladıklarını dile getirdi.

Tokat’ta ideal gençlik teröre savaş açtıEN ÇOK OKUNANLAR

Hırsızlık şüphelisini önce dövdüler, sonra polise teslim ettiler

1 Hırsızlık şüphelisini önce dövdüler, sonra polise teslim ettiler

Ordu'da daire yangını

2 Ordu'da daire yangını

Adıyaman'da otomobil takla attı: 5 Yaralı

3 Adıyaman'da otomobil takla attı: 5 Yaralı

Bahçesaray'da eğitime kar tatili

4 Bahçesaray'da eğitime kar tatili

Söke'de CHP'li gençlere parti okulu eğitimi

5 Söke'de CHP'li gençlere parti okulu eğitimi

Şehit aileleri ve TÜGVA'lı gençler bir araya geldi

6 Şehit aileleri ve TÜGVA'lı gençler bir araya geldi

İzmir'de şüpheli ölüm

7 İzmir'de şüpheli ölüm


SIRADAKİ HABER