HaberlerAydın HaberleriSedef hastalığı hasta okulu etkinliği gerçekleştirildi

Sedef hastalığı hasta okulu etkinliği gerçekleştirildi - Aydın Haberleri

Sedef Hastalığı Günü dolayısıyla düzenlenen Sedef Hastalığı Hasta Okulu etkinliği, ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Seminer Salonu'nda gerçekleştirildi.

Sedef hastalığı hasta okulu etkinliği gerçekleştirildi

Etkinlikte, Deri ve Zührevi Hastalıklar Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Neslihan Şendur tarafından sedef hastalığının özellikleri, tedavileri, yapılması gerekenler konusunda bilgi verildi.
Sedef hastalığını özellikle diz ve dirseklerde, saçlı deride beyaz renkli skuamlar (kabuklar) ile seyreden bir deri hastalığı olarak tanımlayan Prof. Dr. Neslihan Şendur, 'Sedef hastalığı, hayat boyu devam eder. Nedeni üzerinde tartışmalar hala devam etmektedir. İmmunolojik, genetik özellikleri olan bulaşıcı olmayan bir deri hastalığıdır. Yaşam boyu devam eden hastalık, derinin tümüyle iyileştiği dönemler ve bazen de şikayetlerin artmasının görüldüğü dönemler ile seyreder. Kişilerin yaşam kalitesini bozan, ancak tedaviler ile kontrol altına alınabilen psoriasis ( sedef hastalığı) tüm dünyada görülen bir hastalıktır' dedi.
Düzenli olarak devam edecek Sedef Hastalığı Hasta Okulunun bir sonraki toplantısının, 30 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşeceği belirtildi.

Sedef hastalığı hasta okulu etkinliği gerçekleştirildi

SIRADAKİ HABER
}