HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da YEDAŞ'ın ilgisizliği isyan ettirdi

Samsun'da YEDAŞ'ın ilgisizliği isyan ettirdi - Samsun Haberleri

Samsun'da YEDAŞ'a ait elektrik telinin koparak yola düşmesi sonucu bir büyükbaş hayvan yaralandı. YEDAŞ ekiplerinin, haber verilmesine rağmen olay yerine gelmemesi vatandaşları isyan ettirdi.

Samsun'da YEDAŞ'ın ilgisizliği isyan ettirdi

Samsun'un Terme İlçesi'ndeYEDAŞ'a ait elektrik telinin koparak yola düşmesi üzerine bir büyükbaş hayvan, elektrik çarpması sonucu yaralandı.

İLGİLENMEDİLER

Gölyazı Mahallesi'nden Terme'ye dönerken olayla yolda karşılaştığını ifade eden eski Gölyazı Belediye Başkanı İsa Baş, "YEDAŞ'a ait elektrik teli koparak hayvana çarptı. Ve hayvan ağır şekilde yaralandı. Durumu yetkililere haber verdik fakat 40 dakika boyunca gelen olmadı. Yakınlarda YEDAŞ aracı olduğu halde elektriği kesmeyi ve yardım etmeyi kabul etmediler" dedi.

'BİZİM İŞİMİZ DEĞİL' DENİLDİ

Konuyla ilgilenmedikleri için YEDAŞ ekibinin bulunduğu aracının yanına gittiğini belirten Baş, "YEDAŞ aracını gördüm yanına gittim ve görevlileri neden müdahale edilmediğini sordum. 'Bizim işimiz değil' diyerek reddettiler. Kimin işi olduğunu sorduğumda ise 'Başka ekibin işi' diyerek konuyu umursamdılar. Israrlarıma rağmen asla ilgilenmediler ve aramızda çıkan tartışmanın ardından ayrıldım" ifadelerini kullandı.

İNSANA MI ZARAR GELMELİ?

Haberleri olduğu halde ilgilenmedikleri için YEDAŞ'ın canlıya değer vermediğini söyleyen Baş, "Durumumuz gercekten içler acısı, orada insan da olabilrdi. İlçelerde gelen çoluk çocuk mahalle sakinlerinin de başına gelebilirdi. Bu hayvan bir canlı değil mi? Bu durumun farkına varmak için insan mı kaybetmemiz gerekiyor?" şeklinde konuştu.

YEDAŞ'ın elektrik faturalarına yansıttığı birçok bedele rağmen hizmet anlayışında büyük eksiklik olduğunu belirten Baş, "Kendilerine gelince şahin kesilen YEDAŞ, sıra vatandaşa gelince bu kadar duyarsız olabiliyor. Bunu da kamuoyunun ve yetkilerin takdirne bırakıyorum" dedi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}