HaberlerTaşeronda son dakika HaberleriTaşeronda son dakika! Taşeron düzenlemesi ne zaman gelecek?

Taşeronda son dakika! Taşeron düzenlemesi ne zaman gelecek? - Taşeronda son dakika Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısından taşeronla ilgili açıklamalarda bulundu.

Taşeronda son dakika! Taşeron düzenlemesi ne zaman gelecek?

Başbakan Binali Yıldırım, taşerona kadro konusunda partisinin grup toplantısında konuştu. Taşeron meselesinde sona gelindiğini belirten Yıldırım, O iş bitti, tamam; eli kulağında. Bakanlarımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, Maliye Bakanımız çalıştılar getirdiler, bugün yarın inşallah devreye girer, merak etme. Yeni seneden itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor." ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan taşeron açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım'ın taşeron çıkışından sonra, konuyla ilgili Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan da açıklamalar geldi. Ağbal taşeron işçilerle ilgili sorulan bir soru üzerine, "Taşeron işçilerle ilgili çalışmalar devam ediyor. Sayın Başbakanımızın ifade ettiği çerçevede yılbaşından önce bu yasayı Meclisten geçirmeyi planlıyoruz. Burada Bakanlar Kurulu bir model noktasında karar verdiği anda da hükümet olarak bunu sizlerle paylaşacağız." açıklamasında bulundu.

Bekir Bozdağ'dan taşeron açıklaması

Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, bakanlar kurulu toplantısından sonra taşeronla ilgili yaptığı açıklamada, Taşeron işçilerle alakalı hazırlıklar son noktaya geldi. Sayın Başbakanımızın da ifade ettiği gibi yıl sonu veya yeni yıl başında bu konu Parlamentonun gündeminde yer alacaktır." dedi.

SIRADAKİ HABER
}