HaberlerVücudunuzdaki toksinleri atmak için yıllardır kullanılan Japon yöntemi

Vücudunuzdaki toksinleri atmak için yıllardır kullanılan Japon yöntemi

Ayak sağlığı vücudun bütün organlarını ekliyor! Japonlar da bu bilgiden yola çıkarak ilginç bir detoks yöntemi geliştirmiş işte o tarif?

Vücudunuzdaki toksinleri atmak için yıllardır kullanılan Japon yöntemi

Antik Doğu Asya toplumlarında ayak sağlığının vücudun bütün organlarını etkilediğine inanılıyordu. Bu nedenle ayak onlar için ikinci kalp anlamına geliyordu…

 

Vücudumuzdaki binlerce sinir ayakta birleşiyor. Bu nedenle ayaklar hem ruhsal hem de fiziksel terapi için çok önemli. Araştırmalara göre vücuttaki toksin ve zararlı maddeleri atmanın yolu da ayaktan geçiyor. İşte da bu nedenden dolayı, Japonlar evde kolayca uygulayabileceğiniz bir “detoks” yöntemi kullanıyor.

 

Bu yöntemin en iyi yanı ise detoks bantlarını evde kendi kendinize kullanabiliyor oluşunuz. Newsner Türkiye'nin haberine göre az sonra öğreneceğiniz tarif ayak sağlığınız için çok önemli ve mutfakta malzemelerle kendinizi tedavi ediyorsunuz.

 

Malzemeler:

Soğan
Sarımsak
200 ml su
Yapışkanlı kumaş parçası
Çorap

YAPILIŞI:

Soğan ve sarımsağı doğrayıp bir tencerenin içinde 10 dakika boyunca kaynatın. Kaynadıktan sonra suyun soğumasını bekleyin.

 

Yapışkanlı kumaş parçasına karışımı dökün ve ayağınıza sarın. Kumaşın yapışık kısmına su gelmemesi için dikkat edin.Kumaş parçasını ayağınıza sardıktan sonra çorap giyin ve uyuyun.

Ertesi gün uyanır uyanmaz kumaş parçasını ayağınızdan çıkarın. Kumaş parçasına baktığınızda vücudunuzdan ne kadar çok zararlı madde attığınızı göreceksiniz. Kumaş parçası ne kadar koyulaşmışsa, vücudunuzdan o kadar toksin atmışsınızdır demektir.

 

FAYDALARI NELERDİR?

Bu Japon tedavi yöntemin sağlığınıza olan katkıları bilimsel olarak kanıtlandığı belirtiliyor. Vücudunuzdan toksinleri ve zararlı maddeleri atıyor olmasının yanı sıra da bu faydaları olduğu söyleniyor:
 
Yaraları iyileştirir, ağrıyı geçirir ve yorgunluğu giderir.
Enerjinizi artırır.
Stresinizi alır.

Sinir sisteminizi güçlendirir.
Cildinizi tazeler.
Daha iyi ve rahat uyursunuz.
Kan dolaşım sisteminizi düzenler.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:POSTA
 


 SIRADAKİ HABER
}