Haberler MAFEN'den 'Cumhuriyet Çocukları' sergisi

MAFEN'den 'Cumhuriyet Çocukları' sergisi

Özel Matematik Fen Bilim Anadolu Lisesi, öğrencilerin resimlerinden oluşan 'Atatürk ve Cumhuriyet Çocukları' isimli resim sergisi açtı.

 MAFEN'den 'Cumhuriyet Çocukları' sergisi

Eğitimde kalitesi ve güvenilirliği ile fark yaratan Özel Matematik Fen Bilim Anadolu Lisesi (MAFEN) öğrencileri, 'Atatürk ve Cumhuriyet Çocukları' isimli sergide, '29 Ekim demek; cumhuriyet, özgürlük demektir' inancıyla yola çıkarak, duygu ve düşüncelerini tuvallere yansıttı.

Öğrencilerin yaklaşık bir yıldır yaptığı resimlerden oluşan ve büyük ilgi gören serginin açılışını İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Hıdır Okçu ve Mevlüt Seyhan yaptı. Malazgirt İlkokulu Müdürü Aydın Yırtıcı, Rehber Öğretmeni Murat Şahin ve Gülsüm Sami Kefeli Ortaokul Müdürü Taner Albayrak da açılışta yer aldı.

HEDEFİMİZ BÜYÜK

Okul Müdürü Naci Çılgın, “MAFEN Eğitim Kurumları olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve varlığının önemini kavrayan, başkalarına karşı saygılı, duyarlı, hoşgörülü, öz saygısı gelişmiş, sosyal sorumluluk bilincine sahip öğrenciler yetiştirmek için varız. Bu güzel sergide emeği geçen öğrencilerimizi kutlarım" dedi.

CUMHURİYETİN ÇOCUKLARI

Özel Matematik Fen Bilim Anadolu Lisesi Resim Öğretmeni Osman Reçber ise yaptığı konuşmada, "Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sanata da değer vermesini önemsediğimiz için yaklaşık bir yıldır emek vererek ortaya koydukları resimleri böyle bir sergiyle taçlandırmak istedik. Başta Kurucumuz Güner Aydemir olmak üzere, bütün öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime desteklerinden ötürü teşekkür ederim" dedi.

5 KASIM'A KADAR AÇIK

5 Kasım’a kadar Lovelet Sanat Galerisi'nde açık kalacak sergide, 50 öğrencinin yıl içerisindeki yağlı boya çalışmalarından seçilmiş 70 eser yer alıyor.

SIRADAKİ HABER
}