HaberlerSamsun Haberleri Çarşambalılar'dan girişimcilik kursu

Çarşambalılar'dan girişimcilik kursu - Samsun Haberleri

Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği, İŞ-KUR ve KOSGEB işbirliği ile düzenlediği girişimcilik kursunun 3. grup eğitimi tamamlandı. Eğitimi başarıyla geçen kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

 Çarşambalılar'dan girişimcilik kursu

Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği, İŞ-KUR ve KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirdiği, girişimcilik kursunun 3. grup eğitimini tamamladı. Dernek bahçesinde düzenlenen törende kursiyerlere sertifikaları verildi. Törene, Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fatih Özkan, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği yönetim Kurulu ve Denetleme Disiplin Kurulu Üyeleri, Tülay Kavraz ve kursiyerler katıldı.

KURSLARIMIZ DEVAM EDECEK

Törende konuşan Dernek Başkanı Sadettin Sarıoğlu, hiçbir çıkar ve gelir gözetmeden insanlara faydalı işlere imza attıklarını belirterek, "Çarşambalılar Derneği olarak, her yıl olduğu gibi 2017 yılında da Samsun protokolü eşliğinde ve Çarşambalı hemşerilerimize kalabalık bir kahvaltı düzenledik. İhtiyaç sahiplerine ramazan paketi dağıttık. İftar düzenledik. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize burs verdik. 15 kişilik halk oyunu ekibi ve Türk Sanat Müziği korosu oluşturduk. Özel hastanelerle anlaşmalar yaptık. Mikro Finans uygulamasıyla ‘Toprak Ananın Ürettikleri’ faaliyetlerimize devam ettik. Tüm bunların dışında ise İŞ-KUR ve KOSGEB işbirliği ve hemşehrimiz Tülay Kavraz’ın önderliğinde girişimcilik kursu verdik. Girişimcilik kursu eğitmeni Senay Tümkaya’yı ve kursu başarıyla bitiren herkesi tebrik ediyorum. Kurslarımız ve faaliyetlerimiz devam edecek" dedi.

Başkan Sarıoğlu’nun konuşmasının ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

SIRADAKİ HABER
}