HaberlerZonguldak HaberleriVali Çınar ilk kez madene indi

Vali Çınar ilk kez madene indi - Zonguldak Haberleri

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait maden ocağına indi. Çınar, yeraltı ziyaretinde maden işçileriyle de görüşecek.

Vali Çınar ilk kez madene indi

Bitlis Valiliği'nden bir süre önce Zonguldak'a atanan Vali Ahmet Çınar, ilk kez maden ocağına indi. Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait Üzülmez Müessese Müdürlüğü'ne gelen Çınar'ı, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Müdür Yardımcıları ve müessese müdürleri, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Emniyet Müdürü Ahmet Turanlı, İl Müftüsü Rüstem Can ve kurum çalışanları karşıladı.
Madenci kıyafeti giyen Vali Çınar, ardından Kuyu Bakım Baş Mühendisliği'ne gelerek burada madenci bareti, lambası ve çizmesi giyerek kafese yürüdü. İlk kez maden ocağına gireceğini anlatan Vali Ahmet Çınar, 'Arkadaşlar ilk defa maden ocağına gireceğiz. Onun için böyle bir heyecan da yaşıyoruz. Burada TTK Genel Müdürümüz, GMİS Genel Başkanımız, mesai arkadaşlarımız var. Hep beraber işçi kardeşlerimizi ziyaret edeceğiz. Tabii kömür çıkartmayacağız orada. Bu işin tekniğini, yer altındaki faaliyetleri görerek ilgileneceğiz. Oradaki arkadaşlarla muhabbet edeceğiz. Bereketli olsun diyoruz. Kömür Zonguldak, bütün Türkiye'nin evlerine ocaklarına kadar girmiş. Herkesin evini, ocağını ısıtmış. Önemli bir materyal. Ülkemiz için uzun yıllardır hizmet etmiş, alın teri dökmüş, katkılar sağlamış. Hem bu mekanı görmek hem de onun asıl kahramanları, emek sarf eden alın teri döken işçilerimizi ziyaret etmek için buradayız' ifadelerine yer verdi.
Çınar, gazetecilerin TTK'nın özelleştirileceği iddialarına yönelik sorusuna ise 'Şu an beli bir şey yok. Benim bildiğim kadarıyla KİT komisyonu vesaire toplantılar, çalışmalar oluyor. Ama bize gelen herhangi resmi bilgi, bir karar hali hazırda yok. O yüzden bir şey diyemiyoruz' yanıtını verdi.
Heyet, yerin eksi 170 kotuna inerek burada madencilerle buluşacak.

Vali Çınar ilk kez madene indi

SIRADAKİ HABER
}