HaberlerSamsun Haberleri Çarşamba'da Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı çalışması

Çarşamba'da Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı çalışması - Samsun Haberleri

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı'nın Türkiye'nin marka projelerinden biri olacağını bildirdi.

 Çarşamba'da Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı çalışması

Dündar, yaptığı yazılı açıklamada, Yeşilırmak kıyısında çalışmaları devam eden projeyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

İlçe merkezinin 6 kilometre güneyindeki yaklaşık 500 dönüm alanda, çalışmaların üç yıldır sürdüğünü anımsatan Dündar, projenin tamamlanmasında sona gelindiğini aktardı.

Yeşilırmak kıyı düzenlemesi ve Adapark projesi ile başladıkları çalışmaların Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı ile devam ettiğini vurgulayan Dündar, "Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı Türkiye'nin marka projelerinden biri oluyor. Çarşamba güneye doğru büyüyor. İçerisinde tarihi Çarşamba meydanı ve sokağı, mersin balığı tesisleri, yeni yolları, yeşil alanları, sosyal tesisleri, spor alanları, çiftliği, hobi bahçeleri, at binicilik tesisleri, cami, restoranı, göleti ve su sporları alanları bulunan Avrupa standartlarında büyük bir projeyi tamamlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Dündar, açıklamasında şunları kaydetti:

"Yeşilköy projesinde öne çıkan Çarşamba Meydanı, Binicilik Tesisleri ve Nehir Gezi Parkuru çalışmalarımız sürüyor. Çarşamba'ya özgü sepet örme, süpürge dikme, Çarşamba ayakkabısı yapımı, demir ve bakır işçiliği gibi el sanatlarının, yöresel ürün ve değerlerin sergilendiği bir tarihi Çarşamba sokağı ve medyanı, Çarşamba evi ve yöresel mimariye uygun bir cami inşa ediliyoruz. Türkiye'nin standartları en iyi tesislerinden biri olan Rahvan At Yarışları Parkuru Binicilik Tesislerini de bu bölgeye inşa ettik. Şehir merkezi  Yeşilköy arası Nehir Gezi Parkuru hazırlıklarımızı da proje kapsamında devam ettiriyoruz. Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı ile bu bölgede bulunan mahallelere ve Orta Öğretim Kampüsünün kurulacağı alana ulaşımı sağlayacak olan 6 kilometrelik yolun yapına başladık. Yeşilırmak boyunca devam eden yol, güneye doğu büyüyen ilçemizin önüne açacak."

SIRADAKİ HABER
}