HaberlerCumhuriyet için birlik santrası

Cumhuriyet için birlik santrası

Çarşamba'da Cumhuriyet'in 94. yılı anısına düzenlenen Cumhuriyet Kupası İdare Amirleri Futbol Turnuvası'nda santra yapıldı. Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerini kapsayan kurum temsilcileri, sahada birlik görüntüsü çizdi.

Cumhuriyet için birlik santrası

PROTOKOL SAHAYA İNDİ

Çarşamba Kaymakamlığı ile Çarşamba Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet'in 94. yılı anısına Cumhuriyet Kupası İdare Amirleri Futbol Turnuvası düzenlendi. Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerini kapsayan organizasyonda, 4 ilçeden idari, askeri ve yargı kurum temsilcileri yeşil sahada bir araya geldi. Çarşamba GHS İlçe Müdürü İlkay Aydın, bu yıl ilk kez gerçekleştirdikleri turnuvayı kurum idare amirleri arasındaki diyaloğu güçlendirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Gelecek sene tüm Samsun'u kapsayacak şekilde turnuvamızı, 17 ilçede yapmayı hedefiyoruz. Tüm sporseverleri final maçımıza bekliyoruz" diye konuştu.

FİNAL ÇARŞAMBA-SALIPAZARI

Dikbıyık Suni Çim Saha'da gerçekleştirilen turnuvanın açılış maçında Çarşamba ile Ayvacık karşılaştı. Çarşamba İlçe Kaymakamı Mustafa Güney, Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül ve kurum amirlerinin forma giydiği Çarşamba takımı, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur'un kaptanlığındaki Ayvacık ekibini 2-1 mağlup etti. İkinci maçta ise Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül kaptanlığındaki Salıpazarı takımı, Terme Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Başbay liderliğindeki Terme ekibini 9-4 mağlup etti. Turnuvanın üçüncülük maçı bugün saat 18.00'da Ayvacık ile Terme arasında, final müsabakası ise saat 19.00'da Çarşamba –Salıpazarı arasında yapılacak.

SIRADAKİ HABER
}