Haberler16 bin öğrenci yüzecek

16 bin öğrenci yüzecek

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz'' projesiyle 25 bin 620 öğrencinin yüzme öğrendiğini belirterek, 'Bu yıl da hedefimiz 16 bin öğrenciye yüzme öğretmek' dedi

16 bin öğrenci yüzecek

33 ANTRENÖR

Samsun Valiliği himayesinde, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' projesiyle ilgili konuşan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, projenin 2017-2018 eğitim öğretim yılındaki hedefinin 16 bin öğrenciye yüzme öğretmek olduğunu söyledi. 33 antrenörle projenin devam ettiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "Bu yıl önceki yıllardan farklı olarak yeteneği belirlenen öğrencilere normal program akışı dışında da özel ders verilerek yeteneklerinin geliştirilmesi sağlanacak. Geçen yıl iki aşamalı yapılan seçmede 720 öğrenci arasından belirlenen 110 öğrenci özel ders almaya başladı" diye konuştu.

3 YILDIR SÜRÜYOR

Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu'nda yeteneği belirlenen öğrencilerin ilk dersine katılan Esen, projenin 3 yıldır devam ettiğini belirterek, "Bu zamana kadar toplam 25 bin 620 ilkokul ikinci ve üçüncü sınıf öğrencimiz yüzme öğrendi. Bu yıl da hedefimiz 16 bin öğrenciye yüzme öğretmek. Yıl sonunda toplam 41.620 öğrencimizin yüzme öğrenmesini hedefliyoruz. Proje aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde bölge ödülü almaya hak kazandı. Türkiye’de hatta dünyada da belli bir vizyona sahip olmuş bir proje. Bu çalışma okul terklerinin azalması açısından da çok önemli. Büyük bir proje” dedi. Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu'ndaki çalışmaları aileler de büyük bir heyecanla takip etti.

SIRADAKİ HABER
}