HaberlerBursa HaberleriCHP'ye sızan FETÖ şüphelisi tutuklandı

CHP'ye sızan FETÖ şüphelisi tutuklandı - Bursa Haberleri

Bursa'da CHP Nilüfer İlçe Gençlik Kolları'na sızan ve hesap makinesi görünümlü haberleşme programı kullanıp, parti içindeki bilgileri aktaran şüpheli, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı.

CHP'ye sızan FETÖ şüphelisi tutuklandı

Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, CHP Nilüfer İlçe Gençlik Kolları üyesi Ali T.'nin Bylock kullanıcısı olduğunu belirledi. Yapılan operasyonda şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ali T. tutuklandı. Ayrıca şüphelinin telefonunda hesap makinesi görünümlü haberleşme programı ele geçirildi.
İtirafçı olan Ali T., partiye örgüt tarafından özel olarak sızdırıldığını söyledi. 2014 yılında girdiği partide daha da yükselebilmek için özel diksiyon ve sosyal medya kullanımı gibi kişisel gelişim eğitimleri aldığını anlatan Ali T., 'Deşifre olmamam için Nilüfer'de bir evde yalnız başıma hayatımı sürdürdüm. Örgütten aylık belli miktarda para alıyordum. Benim masraflarımı örgüt karşılıyordu. Parti içerisindeki çeşitli bilgileri benden sorumlu örgüt yöneticisine anlatıyordum' şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}