HaberlerOrdu HaberleriOrdu Büyükşehirden kan bağışı

Ordu Büyükşehirden kan bağışı - Ordu Haberleri

Ordu Büyükşehir Kent Konseyi öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Ordu Büyükşehirden kan bağışı

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen kampanyaya, Büyükşehir Belediyesi personeli ile Ordu ve Ünye Kent Konseyi üyeleri destek verdi. Kan bağışı kampanyasıyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Yılmaz, 'OSKİ Genel Müdürlüğümüzle birlikte Büyükşehir Belediyemiz, en çok kan veren kurumlarımız olarak başı çekiyor. Bir önceki kampanyada 101 personelimiz kan bağışında bulundu. Bugün ise hedefimiz, bu sayının üzerine çıkarak ilimizde yeni bir rekora imza atmak' dedi.
Başkan Enver Yılmaz, kan bağışında bulunmanın hayati önem arz ettiğini belirterek, 'Allah ihtiyacını göstermesin ancak biliyoruz ki eskiden kana ihtiyaç duyulduğu durumlarda hastanelerde çok uğraşırdık. Şükürler olsun, şu anda Sağlık Bakanlığımız ve Kızılayımız, afet ya da farklı bir sıkıntı olmadığı sürece günlük kan ihtiyacını çok rahat bir şekilde karşılıyor. Bizler de bu tür kampanyalara destek vermek suretiyle al bayrağımızın rengi ile boyanan hilaliyle Kızılayımızın ulusalda ve uluslararasında yüklendiği misyonda, bir damla kanımız ve katkımız olmasından gurur duyuyoruz. Bu anlamda kan bağışı kampanyasına destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Ordu Büyükşehirden kan bağışı

SIRADAKİ HABER
}