Haberlerİstanbul haberBeykozlular TBMM'de Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kurdurdu

Beykozlular TBMM'de Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kurdurdu - İstanbul haber

Beykoz Uyuşturucuyla Mücadele Platformunun çalışmaları sonrası TBMM'ye teslim edilen imzalar neticesinde parlamentoda yeni komisyon kuruldu.

Beykozlular TBMM'de Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kurdurdu

Beykoz Kent Konseyi öncülüğünde ilçedeki STK'ların desteğiyle kurulan 'Beykoz Uyuşturucuyla Mücadele Platformu'nun yaptığı çalışmalar sonrası toplanan 110 bin gerçek imza geçtiğimiz hafta TBMM'ye arz edilmişti.
Vatandaşlarla bire bir görüşülerek toplanan imzalar, platform üyeleri tarafından TBMM'de AK Parti, CHP ve MHP'nin önde gelen isimlerine teslim edilmişti. Siyasi parti temsilcileri ise parlamentoda konuyu gündeme taşıma kararı alarak 'Uyuşturucuyla Mücadele' komisyonu kurulmasını teklif etti ve Meclis'teki 4 parti de mutabakata vardı.
Siyasi partilerin kendi aralarında bu konuda konsensüs sağlamalarının kendilerini de sevindirdiğini belirten TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Danışma Kuruluna kendisinin de katıldığını hatırlatarak, 'Uyuşturucuyla mücadele konusunda partilerin grup önerileri sayesinde kısa zamanda mutabakat sağlanarak, ortak bir iradenin çıkmasına ben de memnun oldum. Çok teşekkür ediyorum' dedi.

Beykozlular TBMM’de Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kurdurduSIRADAKİ HABER
}