HaberlerSamsun Haberleriİshak Taşçı: 'Gençlerle birlikte hareket etmeliyiz'

İshak Taşçı: 'Gençlerle birlikte hareket etmeliyiz' - Samsun Haberleri

Atakum Belediyesi öncülüğünde Samsun'a gelen ve etkili iletişim çalışmalarıyla tanınan Hakan Mengüç, OMÜ'de öğrencilere seminer verdi. Programa katılan Başkan İshak Taşçı, 'Gençlerle birlikte hareket etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz' dedi

İshak Taşçı: 'Gençlerle birlikte hareket etmeliyiz'

Yaşam koçluğu ve kişisel gelişim konularında eğitimler veren Hakan Mengüç, "Etkili İletişim ve Yaşam Koçluğu" isimli seminerde, OMÜ Mühendislik Fakültesi'nde öğrencilerle buluştu. Atakum Belediyesi'nin Gençlik Masası etkinlikleri kapsamında Samsun'a gelen ve seminer veren Mengüç, öğrencilere etkili iletişimin önemini anlattı. Programa Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, OMÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Elevli, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ

Program öncesi bir konuşma yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Atakum, Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden birine ev sahipliği yapıyor. OMÜ’de eğitimlerini sürdüren öğrencilerin neredeyse tamamı Atakum'da yaşıyor. Genç nüfusun fazla olduğu ilçemizde gençlerle birlikte hareket etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Bu nedenle hayata geçirdiğimiz Atakum Belediyesi Gençlik Masası Projesi ile gençlerimiz için belediyemizin içerisinde bir merkez hazırladık. Bu merkezde birlikte üreteceğiz, fikir alışverişinde bulunacağız, ortak adımlar atacağız. Bugün de değerli çalışmalarıyla siz değerli öğrencilerimizle buluşacak olan Hakan Mengüç Bey'e teşekkür ediyorum" diye konuştu.

SALON TIKLIM TIKLIM DOLDU

Ardından öğrencilere seslenen Hakan Mengüç, programa ney çalarak başladı. Osmanlı zamanında kurulan şifahanelerde psikolojik rahatsızlıkların su ve ney sesi ile tedavi edildiğini belirten Mengüç, neyin nasıl geliştirildiğini ve sesinin önemini öğrencilere aktardı. Etkili iletişimin nasıl olabileceğini öğrencileri sahneye davet ederek çeşitli örneklerle anlatan Mengüç, zaman zaman da salonda bulunanlarla birlikte etkili iletişim örnekleri verdi. Programda salon tıklım tıklım dolarken Mengüç, bu durumdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Seminerin sonunda Başkan Taşçı, Hakan Mengüç'e çiçek ve hediye takdim etti. Programa katılan öğrencilere sertifika verildi.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}