HaberlerSamsun Haberleri Yeşilköy şekilleniyor

Yeşilköy şekilleniyor - Samsun Haberleri

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 'Yeşilırmak kıyısında çalışmaları devam eden Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı, Türkiye'nin marka projelerinden biri oluyor' dedi.

 Yeşilköy şekilleniyor

Çarşamba Belediyesi tarafından şehir merkezinin 6 kilometre güneyinde Yeşilırmak kıyısında 500 dönüm alanda çalışmaları devam eden Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı şekilleniyor. Başkan Dündar, üç yıldır devam ettirdikleri çalışmaların sona yaklaştığını açıkladı.

GÜNEYE DOĞRU BÜYÜYOR

10 yıl önce şehir merkezinde Yeşilırmak kıyı düzenlemesi ve Adapark projesi ile başladıkları çalışmaları Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı ile devam ettirdiklerini kaydeden Başkan Dündar, "Çarşamba, güneye doğru büyüyor. İçerisinde Tarihi Çarşamba Meydanı ve Sokağı, Mersin Balığı Tesisleri, yeni yolları, yeşil alanları, sosyal tesisleri, spor alanları, çiftliği, hobi bahçeleri, at binicilik tesisleri, cami, restoran, gölet ve su sporları alanları bulunan Avrupa standartlarında büyük bir projeyi tamamlıyoruz" dedi.

BÜYÜK BİR KOMPLEKS

Projeyle ilgili detayları da paylaşan Başkan Dündar, "Çarşamba’ya özgü sepet örme, süpürge dikme, Çarşamba ayakkabısı yapımı, demir ve bakır işçiliği gibi el sanatlarının, yöresel ürün ve değerlerin sergilendiği bir tarihi Çarşamba sokağı ve medyanı, Çarşamba evi ve yöresel mimariye uygun bir cami inşa ediyoruz. Türkiye’nin standartlarında en iyi tesislerinden biri olan Rahvan At Yarışları Parkuru Binicilik Tesisleri'ni de bu bölgeye inşa ettik. Şehir merkezi-Yeşilköy arası nehir gezi parkuru hazırlıklarımıza da devam ediyoruz" diye konuştu.

YOL BAĞLANTISI TAMAMLANIYOR

Bölgeye ulaşımı sağlayacak yol çalışmalarına da değinen Başkan Dündar, "Yeşilköy Doğal Yaşam Parkı ile bu bölgede bulunan mahallelere ve Orta Öğretim Kampüsü’nün kurulacağı alana ulaşımı sağlayacak 6 kilometrelik yolun yapımına başladık. Yeşilırmak boyunca devam eden yol, güneye doğru büyüyen ilçemizin önüne açacak" ifadelerine yer verdi.

SIRADAKİ HABER
}