HaberlerSamsun HaberleriOzan Arif: 'Buyursunlar gelsinler'

Ozan Arif: 'Buyursunlar gelsinler' - Samsun Haberleri

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dava açtığı Ozan Arif, 'Toplumda nasıl berber berberliğini yapıyorsa ben de ozanlığımı yapıyorum. Hakaret davalarıyla üzerimize geleceklerse buyursunlar gelsinler' dedi

Ozan Arif: 'Buyursunlar gelsinler'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, kendisine bir şiirinde "Şerefsiz" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla dava açtığı Ozan Arif, cuma günü Samsun 2. Asliye Mahkemesi'nde ilk celsesini görüleceği mahkemede ifade verecek.

YARASI OLAN GOCUNUR

Soruşturma esnasında savunmasını yapmasına rağmen MHP Lideri Bahçeli'nin kendisine dava açtığını ifade eden Ozan Arif, "Savunmamda söylediğim gibi ben o şiiri toplumdaki çürümenin müsebbibi olarak görülecek her tip için yazdım. Hatta şiirimin başında da 'Yarası olan gocunur' dedim. Ben bir ozan olarak elbise diktim, kendine uygun gören alınıyor. Birileri çıktı 'Bana diyor' dediler, bu onların meselesi. Mahkemede şiirimde bahsettiğim kişinin kendileri olduğunu ispatlarlarsa, mahkeme de bunu onaylarsa o karar başımın üstüne" diye konuştu.

SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

Sosyal problemlerle uğraşan insanların bu tür durumlardan kurtulamayacağını belirten Ozan Arif açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Bizim sanatımızı yapanlar geçmişte bunları yaşadı, şimdi biz yaşıyoruz, gelecekte de yaşayacaklar. İnsanların bazılarını rahatsız edebiliyoruz. Ben bunu bile bile yola çıktım. Gördüğüm çirkinlikleri de güzellikleri de dile getiriyorum. Herkesi memnun etmek mümkün değil. Ben görevimi yapıyorum. Ömrüm mahkeme salonlarında geçti, bunu da yaşayacağız. Toplumda nasıl berber berberliğini yapıyorsa ben de ozanlığımı yapıyorum. Hakaret davalarıyla üzerimize geleceklerse buyursunlar gelsinler. Her söylediğim sözün arkasındaydım, bunun da arkasındayım. Mahkemede de bunu ifade edeceğim."

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}