HaberlerAsırlık sorun çözüldü

Asırlık sorun çözüldü

Kırsal mahallelerin sorunlarını çözmeye yönelik yatırımlarına devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, 98 yıllık köyün problemlerini 2 yılda çözüme kavuşturdu

Asırlık sorun çözüldü

Havza’nın Erikbelen Mahallesi’ndeki alt yapı çalışmalarını büyük oranda tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yol ve su sıkıntısını sona erdirerek halkın yaşam konforunu artırdı.

ŞANTİYEYE DÖNDÜ

Halkı asırlık yol ve su probleminden kurtarmak için iki yıl önce düğmeye basan SASKİ Genel Müdürlüğü ile Fen İşleri Daire Başkanlığı, Erikbelen’i şantiye çevirdi. SASKİ, sondajla su bulup içme suyu hattı döşerken, Fen İşleri Daire Başkanlığı da yerleşim yerinin ulaşımını beton yol konforu ile buluşturdu. Toz toprak ve çamurdan kurtulan mahalle halkı, çevreyle barışık hale gelirken, komşu Orhaniye Mahallesi sakinleri ise temiz içme suyuna kavuşuyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla altın çağını yaşayan mahalle halkının yüzleri gülerken, sorunlarını çözen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Yılmaz’a dua ediyor. 2 yılda tüm dertlerinden kurtulmanın sevincini yaşadıklarını ifade eden Erikbelen Mahallesi Muhtarı Ahmet Gökmen, “Özel idare sistemi devam etseydi, böyle bir yatırımı görmemiz mümkün değildi” dedi.

ELEKTRİK VE SU TAMAM

Diğer mahallesi Orhanlı’nın içme suyu probleminin de çözüldüğünü ifade eden Gökmen, “1 ay önce su deposu yapıldı. Şuan elektrik işleri de bitmek üzere. İnşallah gelecek ay suyumuz kaynağından verilecek. 30 hanemiz kesintisiz içme suyuna kavuşacak. 1,5 kilometrelik giriş yolum kaldı. 2018 programına alındı. O da yapılacak. Tamamlandığında başka da hiç bir sorunumuz kalmıyor. İlçe fen işleri ekipleri çok ilgileniyor. Her sorun birden çözülmüyor” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}