HaberlerBüyük proje için ilk adım

Büyük proje için ilk adım

Alaçam'da tarihi Rum ve Osmanlı evlerinin bulunduğu cadde ve sokaklar için planlanan Sokak Sağlıklaştırma projesi için ilk adım atıldı

Büyük proje için ilk adım

Alaçam'da Rum ve Osmanlı evlerinin bulunduğu yerleşim birimlerinde, tarihi öğelerle birlikte doku bütünlüğünün korunarak yaşatılmasını sağlamaya yönelik çalışmalar başladı. Proje kapsamında rölöve, restitüsyon, restorasyonun yanı sıra kentsel tasarım ve alt yapı için gerekli görülen yapılarda statik projeler de üretilecek.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Sokak Sağlıklaştırma projesi ile kentsel sit alanına giren sokaklarda ilçenin tarihi ve estetik yapısına uygun olarak yapılacak restorasyon çalışmaları için Samsun Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında sözleşme imzalandı.

TURİZM MERKEZİ OLACAK

Samsun Röleve ve Anıtlar Müdürü Ali Sarıalioğlu, yüklenici firma yetkilisi Mehmet İsmet Aykın ve beraberindeki heyet, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar’ı makamında ziyaret ederek, projenin yapılacağı alanlarda incelemelerde bulundu. Yapılacak proje hakkında firma yetkililerinden bilgi alan Uyar, "Samsun Röleve ve Anıtlar Müdürlüğü'nce hazırlanan 'Sokak Sağlıklaştırma' projesi" kapsamında, ilçe merkezinde belirlenen evler, restore edilerek turizme kazandırılacak. Projemizde bizlere her zaman destek veren Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan’a, milletvekillerimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde başlayacak proje ile Alaçam; tarihine, kültürüne yakışan bir turizm merkezi olacak" dedi.

SIRADAKİ HABER
}