HaberlerSamsun Haberleri'Gelecek Vizyonum' devam ediyor

'Gelecek Vizyonum' devam ediyor - Samsun Haberleri

Canik Belediyesi tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle ilki geçtiğimiz düzenlenen ve 17 ilçeden 1500 öğrencinin katıldığı 'Gelecek Vizyonum' projesi yeniden başladı.

'Gelecek Vizyonum' devam ediyor

Canik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin ufkunu açmak ve yaşadıkları şehri tanımalarını sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan "Gelecek Vizyonum" projesi, ikinci yılına da dolu dolu başladı. Proje kapsamında Alaçam, Bafra, Çarşamba ve Yakakent'ten 150 öğrenci önce şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi, ardından Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in misafiri oldu. Vizyon Sohbetleri'nde öğrencilere Gelecek Vizyonu'nu anlatan Başkan Genç, öğrencilerden önce yerli ve milli hafızaya sahip olmalarını istedi.

KİMLİKLİ GENÇLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Öğrencilerden vatanlarına ve millete faydalı bireyler olmalarını isteyen Genç, "Geçmişte kariyerlerinin zirvesine ulaşan nice insanların bu ülkeye hizmet etmesi gerekirken nasıl ihanet ettiklerine hep birlikte şahit olduk. Sizlere tavsiyem, sizi yetiştiren ve kariyer sahibi yapan içinde yaşadığınız bu cennet vatana her zaman ve her mertebede hizmet etmektir" diye konuştu.

DÜNYAYI İYİ ALGILAMALIYIZ

Okumanın önemine de vurgu yapan Başkan Genç, "Okumak sadece ders kitaplarını okumak değildir. Okumak yaşadığınız çağı, şehri, ülkeyi tanımak, bilmek ve algılamak demektir. Artık bilginin yarıştığı bir çağda yaşıyoruz. 21. yüzyılı iyi algılamak gerek. Dünyaya, ülkemize ve şehrimize ait fotoğrafı iyi okumak lazım. Bugün hayalin bilgiye, bilginin makinaya dönüştüğü 4. sanayi devrimini yaşıyoruz. Bu nedenle zihin yapımızı da 4. seviyeye çıkarmalıyız. Bu çağda aktör olmak için mutlaka tüketen değil, üreten ülke olmalıyız" şeklinde konuştu.

CANİK ÇOK ŞANSLI

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Yardımcısı Hakan Kubalı da, eğitimin önemine işaret ettiği konuşmasında, öğrencilerden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete bağlı şekilde, Türkiye’nin muasır medeniyetler hedefine ulaşması için çalışmaları gerektiğini söyledi. Kulalı ayrıca, “Canik Belediyesi’nin eğitime yaptığı yatırımları biliyoruz. Bu nedenle Sayın Başkan Osman Genç’e eğitime yaptığı yatırımlar için teşekkür ederim” dedi.

SIRADAKİ HABER
}