HaberlerAdana HaberleriDEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 19 kişi adliyeye sevk edildi

DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 19 kişi adliyeye sevk edildi - Adana Haberleri

Adana'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda aralarında Merkez Sabancı Camisi'nde canlı bomba olduğunu söyleyip üzerinden boru tipi bomba çıkan şahsın da bulunduğu 5'i Suriyeli 19 kişi adliyeye sevk edildi.

DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 19 kişi adliyeye sevk edildi

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü 29 Ekim günü şafak vakti terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon başlattı. Polis, Cumhuriyet Bayramı'nda eylem yapma olasılığı olan şahıslara yönelik yaptığı operasyonda eş zamanlı olarak 20 adrese baskın yaptı. Özel harekat polisinin katıldığı operasyonda 5'i Suriyeli uyruklu 19 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da aranan DEAŞ'lı, cami bombacısının evinden çıktı
Operasyonda, 1 Temmuz 2016 tarihinde Sabancı Merkezi Camisi'nde cuma namazı sırasında yerinden kalkıp koşarak, cuma hutbesi okuyan imamdan mikrofonu alıp, ardından, evinde yapıp beline korseyle sardığı boru tipi bomba düzeneğini göstererek, paniğe neden olan Mahmut Kılıçarslan da gözaltına alındı. Zanlının İstanbul'da terör örgütü DEAŞ operasyonunda aranan bir kişiyi evinde sakladığı, DEAŞ mensuplarının Suriye'ye gitmesine yardım ettiği ileri sürüldü. Kılıçarslan ve diğer zanlılar 5 gün boyunca emniyette sorgulandıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi. Zanlılar kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına da tepki gösterdi.

DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 19 kişi adliyeye sevk edildi

SIRADAKİ HABER
}